ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Şubat 2014 Perşembe 18:47

Sailfish OS Samsung'un akıllı telefonlarına yüklenebilecek!

Sailfish OS Samsungun akıllı telefonlarına yüklenebilecek!

Sailfish OS işletim sistemi Samsung cihazlarında kullanılabilir olacak.


Jolla mühendisi Harri Hakulinen bugün paylaştığı bir Tweet ile Samsung kullanıcılarını heveslendirdi. Harri Hakulinen'in söylediğine göre Sailfish OS işletim sistemi Samsung cihazlarında kullanılabilir olacak.

Jolla, Nokia çatısı altında bununan MeeGo platformunda çalışmış eski mühendisler tarafından 2011 yılında kuruldu. Sailfish OS, modern, temiz tasarımı ve kullanıcı deneyimini geliştirmeye odaklı bir işletim sistemi. Jolla şirketi ilk akıllı telefonunu 2013 yılının Kasım ayında Sailfish OS yüklü şekilde satışa sundu. Öte yandan Sailfish OS ilk olarak Google Nexus 7 ve Nexus 4'e yüklenerek başarılı bir şekilde çalıştığı görülmüştü.

1392244876_img20140212224221.jpg

Jolla eski Samsung telefonlarını referans olarak kullanmayı hedefliyor gibi görünüyor. Twitter hesabında Jolla mühendisi Samsung cihazlarında Sailfish OS'u adapte etme noktasında çalışmaların devam ettiğini söylüyor. Eğer bu gerçekleşecek olursa Samsung'un TouchWiz arayüzünden kurtulmak için harika bir alternatif olacaktır. Ayrıca Sailfish OS'un Android uygulamalarını desteklemesi kullanıcılar için avantajlı olacaktır. Ancak tüm eski telefonları kapsaması akıllara şu soruyu getiriyor: Cihazlarda bulunan Bootloader kilidi nasıl aşılacak?

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER