ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2013 Salı 08:27

Sahte hesap uyarısı

Sahte hesap uyarısı

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün, kendi adlarına açılan sahte Twitter hesaplarıyla ilgili açıklama yaptı.


Önceki gün Babacan adına açılan Twitter hesabından "İsrail ve Amerika'nın uzantıları Hakan Fidan'ı istemiyorsa, doğru adamı bulduk demektir. Müsteşarımıza sahip çıkalım" şeklinde mesaj atıldı. Ayrıca üzerinde "MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı destekliyoruz" yazan Fidan'ın resmi paylaşıldı. Nihat Ergün adına açılan hesaptan ise Babacan'ın mesajı retweet edildi.

ABD'de bulunan Ali Babacan adına, gazetelerde çıkan haber üzerine öğrendiği twitter hesabının sahte olduğuna ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Son günlerde @Ali_Babacan kullanıcı hesabından Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan adına bazı 'tweet'lerin atıldığı tespit edilmiştir.

Söz konusu kullanıcı hesabı Başbakan Yardımcımıza ait değildir" denildi. Sanayi Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada ise @BakanNihatErgun adlı twitter hesabının Bakan Ergün'e ait olmadığı kaydedilerek, bu hesaba ve bu hesaptan gönderilen mesajlara itibar edilmemesi uyarısında bulunuldu.  

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER