ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mayıs 2013 Cumartesi 12:07

Saf Android ile çalışan HTC One da gelecek mi?

Saf Android ile çalışan HTC One da gelecek mi?

Merakla beklenen gelişme resmi kaynaklarca açıklığa kavuşturuldu.


Google I/O etkinliğinde en dikkat çeken tanıtımlardan biri stok Android ile çalışan Galaxy S4 oldu. Kullanıcılar cephesinde olumlu yorumlar alan gelişme, 26 Haziran’dan itibaren kullanıcılar tarafından tecrübe edilebilecek. Google Play Store üzerinden de satışa sunulacak Galaxy S4 Google Edition için belirlenen fiyat 649 dolar (1.175 lira).
1368858839_htc-one-vs-nexus-4.jpg

Nexus programına dahil edilen Galaxy S4 sonrası benzer bir hamlenin diğer üreticilerden de gelebileceği yönünde dedikodular oluştu. Hatta bir HTC geliştiricisi olan Jet Leigh, Twitter’da yayınladığı mesaj ile büyük merak uyandırdı. “649 dolara stok Android ile çalışan bir plastik parçası alabilirsiniz ya da… Bekleyebilirsiniz” şeklindeki tweet, Galax S4’ü iğnelerken, HTC One’ın da Nexus programında dahil edileceği yönünde iddiaların oluşmasına sebep oldu.

Konuyla ilgili resmi açıklama HTC cephesinden geldi. Şirket yöneticilerinden Jeff Gordon, HTC One’ın Nexus programına dahil edileceği şeklinde bir planlama içerisinde olmadıklarını bildirdi.

Elbette Android deneyimini en iyi Nexus cihazlar yansıtıyor ancak en özel ve en iyi arayüz olarak kabul edilen Sense, kullanıcıların kolay kolay vazgeçemeyeceği bir arabirim.

 Samsung, Android dünyasına damga vuruyor

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER