ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 14:57

Romlarını M2 sürümüne güncellendi

Romlarını M2 sürümüne güncellendi

Android dünyasının en önemli geliştirici ekibi olarak gösterilen CyanogenMod, birçok cihaz için Android 4.2.2 güncellemesi sunuyor.


Android dünyasının en önemli geliştirici ekibi olarak gösterilen CyanogenMod, mevcut platformda yer alan telefonların neredeyse tamamı için hazırlamış olduğu özel romlarla, kullanıcılara Android’in son sürümünü kullandırma keyfi yaşatıyor.

Android’in saf kaynak kodları üzerine oluşturulan romlar, dünya genelinde en fazla tercih edilenlerin başında gelirken; ekip, son olarak Android 4.2.2 tabanlı CyanogenMod 10.1 versiyonunu M2 sürümüne güncelledi. Sunulan güncelleme henüz stabil bir kullanım sunmuyor ancak günlük kullanım için yeterli olduğu bildiriliyor.

Üreticinin kullanıcılara sunmuş olduğu arabirimin aksine Android’in saf halini seçen ekip, böylece üretici cephesinden gelen ve kullanıcıların gereksiz olarak gördüğü uygulamaların büyük bölümüne hazırlamış oldukları özel romlar içerisinde yer vermiyor. Her ay düzenli olarak sunulan güncellemeler neticesinde kısa süre içerisinde birçok cihazın en güncel ve kararlı sisteme sahip olacağını ön görebiliriz. Ekip ayrıca üreticinin güncellemeden mahrum bıraktığı modeller içinde en güncel versiyona ait çalışmalar yürütmekte.

CyanogenMod 10.1 M2’nin hazırlandığı cihazlara buradan göz atabilir; sizde telefonunuzda ekibin hazırlamış olduğu bu romları kullanarak farklı bir kullanım deneyimi oluşturabilirsiniz.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER