ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 21:30

Psikopatlar nasıl suç işler?

Psikopatlar nasıl suç işler?

Yeni araştırmalar psikopatlar hakkında ilginç gerçeği ortaya serdi...


Yeni yapılan araştırmalara göre psikopatlar o kadarda vicdansız değiller.

Normalde insanlar Psikopatların acıma duygusu olmadığı için kolayca suç işleyebildiklerini düşünürler. Ancak yeni araştırmalar hiç te öyle olmadığını gösteriyor.

Ancak psikopatların empati hissini kendileri açıp kapatabilme yeteneğine sahipler. Hapis yatan psikopat suçluların beyinlerini tarama cihazına bağlayıp, bir insanın başka birine acı verdiği görüntüler içeren videolar izlettiren araştırmacılar, psikopatlardan videoda acı çeken kişiyle empati kurmalarını istedi.

1374763928_psikopat.jpg

Araştırma ekibine göre psikopatlar, sadece acı çeken kişinin nasıl hissettiğini kafasında canlandırması istendiği zaman tarama cihazında beynin acıya hassas bölgeleri çalıştı. Bu özellik sayesinde psikopatlar, çok gaddarca hareket edebildikleri gibi çok çekici ve cana yakın bir görünüm de sergileyebiliyorlar.

Araştırmanın başındaki bilimadamlarından Hollanda'nın Groningen Üniversitesi'nden Profesör Christian Keyners. ''Psikopatlar empati duymaz diye kestirip atmak o kadar kolay değil. Empati yeteneğine sahipler. Ama başkalarının beyinlerinde faal olan bu yetenek, psikopatlarda normalde kapalı duruyor.'' dedi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER