SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2014 Pazar 15:43

Dünyanın en büyük hack davasında karar

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/dunyanin-en-buyuk-hack-davasinda-pirate-bayin-1482196-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/dunyanin-en-buyuk-hack-davasinda-pirate-bayin-1482196-622x360.jpg
Pirate Bayın kurucusu suçlu bulundu!

Dünyaca ünlü torrent sitesi Pirate Bay'ın kurucusu Gottfrid Svatholm Warg'a Danimarka mahkemesinden kötü haber geldi.


Tarihin en önemli hack davasında sona gelindi. Pirate Bay'in ünlü kurucusu Gottfrid Svatholm Warg, davada suçlu bulundu.

Gottfrid Svatholm Warg ve JLT kod adlı 21 yaşındaki suç ortağı ABD'li bilişim devi CSC'nin ana bilgisayarlarını hackleyerek Danimarka'nın sürücü belgesi veri tabanından sosyal güvenlik numaralarına ve Şengen Bölgesi'ne ait bilgilere yasa dışı yollardan ulaşmakla ve polislerin e-mail hesaplarına erişmekle suçlanmışlardı.

1414836872_unnamed.png

Pirate Bay'in kurucusu Warg, 6 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalmış durumda."Bu tarihin en büyük hack davası. Bu çok ciddi bir suç ve cezasız kalmamalı" diyen yetkililer, Warg'ın asıl cezasını ise yarın açıklayacaklar.

ÖNCEKİ HABER

Bilişimciden korsan yazılım tepkisi

SONRAKİ HABER

Deadline, ölüm tarihinizi söylüyor

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.