ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Eylül 2014 Pazar 12:15

Pantech kendisini satışa çıkardı

Pantech kendisini satışa çıkardı

Güney Koreli telefon üreticisi beklenen satışlar ve mali sonuçlar gelmeyince kayıpları durdurmak için kendisini satışa koydu.


Pantech dünyada birçok pazarda önemli bir oyuncu olmasa da, Android tabanlı telefon tanıtımlarıyla dönem dönem dikkat çekmeyi başardı. Güney Kore’nin en büyük üçüncü telefon üretici konumunda olan Pantech uzun bir süredir mali anlamda kötü gidişi bir türlü durduramıyor. Şirket her ne kadar Güney Kore’de Samsung ve LG’nin ardından gelse de, ülke kullanıcılarının yerli ürünlere olan ilgisinin Pantech’i üç numaraya taşıdığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Şirket şimdi kayıpları durdurmak ve telafi etmek için kendisini satışa koydu. Pantech’le ilgilenen şirketlerin başında Samsung ve LG geliyor. Bu üreticilerin yanında Micromax, Lenovo, Huawei,  ve Xiaomi Pantech’i satın alarak Güney Kore pazarına girmek istiyor. Pantech’in alıcıları arasında SK Telecom- Hyudai ortaklığı da bulunuyor.

Şirketlerin 7 Ekim tarihine kadar teklif götürmeleri gerekiyor. 366 milyon doları gözden çıkaran firma ise 7 Ekim’i beklemeden Pantech’i satın alabilecek. 

1411885028_pantech-vega-iron-e1366291482768.jpgKAYNAK : Pantech kendisini satışa çıkardı

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER