ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 04:03

Özellikleri böyle olacak

Özellikleri böyle olacak

Analistler, 2013′e dair iPhone 5S ve iPad 5 tahminlerini açıklamaya başladılar.


Bildiğiniz üzere daha iPhone 5 Türkiye'ye resmen gelmedi bile ama iPhone 5S söylentileri ve dedikoduları yapılmaya başlandı bile.

Operatörler iPhone 5′i 14 Aralık tarihinde satışa sunacaklarını duyurdular ancak iPhone 5 henüz Türk kullanıcılarla tanışmadan yeni iPhone'a dair söylentiler gelmeye başladı.

Apple'ın yol haritasına dair ipuçlarını da ortaya seren analistler, 2013′e dair tahminlerini açıklamaya başladılar.

Analistler Apple'ın geride bıraktığı yılı ve 2013 planlarını değerlendirme yapmaya başladı ve hisse fiyatlarını etkileyebilecek bu yorumlarda oldukça dikkatli davranıyorlar.

Analistler, genellikle endüstri kaynaklarından bilgi alarak yorumlarını yapıyorlar. Apple'ın 2013 potansiyelini ortaya koyan Jeffries adlı yatırım firması, Apple'ın 2013′ün ilk yarısında sessiz kalacağını düşünüyor. Jeffries'e göre ikinci yarısında ise bunun tam tersi olacak.

Aynı firmanın analistlerinden Peter Misek, Apple'ın yaz aylarında iPhone 5S ve iPad 5′i tanıtacağını düşünüyor.

Misek'in eline geçen bilgilere göre iPhone 5S'te daha iyi kamera ve ekran, daha uzun kullanım sunan pil ve NFC özellikleri mevcut olacak. Ayrıca cihaz 128GB kapasite ve 6 farklı renk seçeneği gibi iddialar bulunuyor.

Haziran ve Temmuz aylarında piyasada olması beklenen iki cihazdan iPhone 5S'in tasarımının aynı ancak donanımının değişeceğini düşünen Misek, iPad 5'in ise IGZO ekran teknolojisi, daha ince ve daha hafif gövde şeklinde olacağını söylüyor.

Peter Misek'e göre Apple birde televizyon piyasaya sürecek. Misek'e göre "iTV" adındaki ürün 2013 yılın Eylül-Ekim aylarında piyasada olabilir.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER