ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 21:16

Optimus G2 sahip olduğu donanımla göz dolduracak!

Optimus G2 sahip olduğu donanımla göz dolduracak!

LG'nin merakla beklenen telefondan yeni detaylar gelirken, şirket 3GB RAM ile yine bir ilki yaşatabilir.


LG Optimus G2 hakkında iddialar giderek artmaya başladı. 7 Ağustos’ta New York’da düzenlenecek bir basın toplantısında resmiyet kazanacağı bildirilen telefon, son dönemlerde ortaya çıkan sızıntılarla bir hayli gündemde. Yeni nesil Optimus G hakkında dillendirilen son iddialara değinecek olursak; telefonda 5.2-inç boyutunda 1920 X 1080p çözünürlüğünde ve inç başına 423ppi değer sunan LCD IPS ekran yer alacak. Oldukça ince bir çerçeveye sahip olacağı bildirilen telefon, daha büyük bir ekran sunmasına rağmen, 5-inç seviyesinde telefonlarla aynı ebatlara sahip olacak.

Standartları zorlayan bir inceliğe sahip olması beklenen telefonun yan bölümlerinde herhangi bir fiziksel tuş bulunmayacak. Daha önceki sızıntılarda gösterdi ki telefonun arka bölümünde kamera sensörü altında artı ve eksi işaretlerin olduğu tuşlar yer almıştı. Söz konusu tuşlar ses azaltma-artırma görevinin yanı sıra kamera çekimleri esnasında ya da telefon üzerinde herhangi bir işlem gerçekleştirirken yakınlaştırma-uzaklaştırma görevi de üstlenecek. Oldukça cesur ve sıra dışı bir tasarıma sahip olması beklenen telefonun kullanıcılar cephesinde nasıl karşılanacağı merak konusu.

1372870170_lg-optimus-g2-2.jpg

Mobil dünyasında donanım noktasında birçok defa ilklerin üretici olmayı başaran LG, Optimus G2 modelinde 3GB RAM’e yer vererek yine bir ilk gerçekleştirebilir. Güney Kore medyasında yer alan haberlere göre telefonda 3GB RAM’in yer alacağı ciddi manada gündemde.

Telefonda 13MP çözünürlüğünde arka kamera yer alacak. HTC One’ın yanı sıra Lumia 920, Lumia 925 ve Galaxy S4 Zoom modellerinde yer alan Optik Görüntü Sabitleme teknolojisinin Optimus G2’de de yer alacağı bildirilirken, telefon aynı zamanda LTE-Advanced desteğine sahip olacak. 2.3GHz frekans hızında çalışan Snapdragon 800 işlemcisi ve Adreno 330 grafik biriminin, telefonun güç birimini oluşturacağı daha önce resmi olarak teyit edilmişti. 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER