ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2013 Pazartesi 14:52

Öldü denilen Winamp'a bakın ne geldi

Öldü denilen Winampa bakın ne geldi

Tüm zamanların en iyisi şimdi bakın ne halde!


Tüm zamanların en iyi ortam oynatıcısı Winamp, 2013 yılı itibariyle pazardaki payını tamamen yitirmiş oldu. Yeni nesil sistemler içerisinde bir türlü istediği konuma ulaşamaya Winamp için uzun zamandır beklenen nihai son kararı geçtiğimiz haftalarda verilmiş, verilen karar tüm dünyada PC kullanıcıları için tepkiye yol açmıştı.

Twitter ve çeşitli mecralar üzerinden imza kampanyası bile başlatan milyonlarca kullanıcının umuduğunu yitirdiği Winamp'ın ölüm tarihi olarak 20 Aralık 2013 gösterilmişti. Geçtiğimiz günlerde beklenen nihai sona gelen güncelleme damgasını vurdu. Güncelleme ile 5.666 sürümüne yükselen Winamp'ta bazı yazılımsal hatalar giderilirken, performans iyileştirmesi de yapıldı.

1387195996_winamp-2111131.jpg

Winamp'ın kapanacağı haberlerinin gelmeye başlamasıyla birlikte Microsoft'un yazılımı satın alacağı iddia edilmiş; ancak iki taraftan da bu görüşmeleri doğrulayan bir açıklama yapılmamıştı. Son olarak da imza kampanyası başlatan yazılım geliştiricileri kısa sürede 20 binin üzerinde imza toplamış ve Winamp'ın kaynak kodunun kendileriyle paylaşılması halinde yazılımın açık kaynaklı olarak hayatına devam edebileceğini belirtmişlerdi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER