ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 10:50

O anı yakalamak artık çok kolay

O anı yakalamak artık çok kolay

Fotoğraf çekerken ışık ayarlaması artık daha kolay.


Fotoğraf çekmek ayrı bir beceri ister. O anı yakalayabilmek ışık ayarını yakalayabilmek kaliteli bir resim için oldukça önemli. Şimdi fotoğraf çekebileceğiniz en doğru ışığın bulunduğu anı yakalayabileceğiniz bir internet uygulaması geliştirildi.

Akıllı telefonlara kamera yerleştirilmesi ile kullanıcıların her an yanında bir fotoğraf makinesi olmasına neden oldu. Ama tabii ki bu her kullanıcının kaliteli fotoğraf çekeceği anlamına gelmez. Bunun için üreticiler kullanıcılara fotoğraf çekerken yardımcı olacak resmi güzelleştirecek uygulamalar yayınlıyorlar.

1362123679_isik.jpg

Şimdi geliştirilen bir uygulama ile fotoğraf çekerken doğru zamanı seçebileceksiniz. Profesyonel fotoğrafçılar bile en doğru ışığı yakalayabilmek için saatler boyunca bekler. Bu uygulama ile artık bu çok kolay olacak.

Size bu konuda yardımcı olacak olan ise bir web site. http://www.golden-hour.com/ adlı bu site bulunduğunuz yeri belirleyip tarihe, güne ve hava koşullarına göre o gün içinde fotoğraf çekebileceğiniz Golden Hour'unuzu yani ideal ışığınızın zamanını size söylüyor. Bu uygulama sayesinde artık ideal ışığı da ne zaman yakalayabileceğinizi bulmanız mümkün.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER