ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 21:10

NVIDIA, Tegra 5’i Battlefield 3 ile ortaya çıkardı

NVIDIA, Tegra 5i Battlefield 3 ile ortaya çıkardı

Konsol kalitesine yakın grafik performansı sunan Tegra 5, gelecek yıldan itibaren mobil dünyasının en iddialı çözümlerinden biri olacak.


Mobil dünyasında her geçen gün konsol kalitesine biraz daha yaklaşılıyor. Son olarak CES 2013 etkinliğinde Tegra 4’ü kullanıcıların beğenisine sunan NVDIA, 72 çekirdekten oluşan GPU birimini ilk olarak ZTE cephesinden bir telefonla görücüye çıkaracak. Tegra 4 yankıları sürerken, şirketin yatırımcı günü etkinliğinde konuşan genel müdürü Jen-Hsun Huang Tegra 5’in sunacağı grafik birimi hakkında detaylar aktardı.

Battlefield 3 ile hünerlerini sergileyen Kepler mimarili Tegra 5, günümüzün en iyi GPU performansını sunan mobil cihazlarından iPad 4 ile kıyaslamasına değinen Huang, iPad 4’ün Tegra 5’in oldukça gerisinde kaldığını belirtiyor.
1365936694_call-of-duty-3-630.jpg

Tegra 5 geçtiğimiz yıl masaüstü PC’lerde başlatılan GeForce 600 serisine benzer kalitede grafik kalitesi sunarken,  grafik biriminin OpenGL 4.3 ve DirectX 11 destekli olduğu görülüyor. Tegra 3’ün pil tüketiminde oldukça cömert olduğu göz önünde bulundurulduğunda, Tegra 5’in miliwat boyutuna indirilen GPU çekirdekli yapısı sayesinde enerji verimliliğinde de önemli katkılara sunuyor. Kepler mimarili Tegra 5’in 2014 yılından itibaren mobil cihazlar boy göstereceğini hatırlatalım.

HTC One kutudan çıktı!

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER