ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 14:37

Nokia’nın Mobil Bölümü satılabilir

Nokianın Mobil Bölümü satılabilir

Finlandiye merkezli şirkette işler bir türlü yoluna girmiyor


2000 yıllarda mobil dünyasının tartışmasız bir numarası olan Nokia, sektörün dokunmatik telefonlara yönelmesiyle ciddi oranda pazar kaybı yaşadı. Standart işletim sistemli telefon satışlarında 2012 yılına kadar hala zirvede yer alan Finlandiya merkezli şirket son dönemde Samsung tarafından geçildi.

Son yıllarda çeyrek bazında açıklanan satış ve mali veriler değerlendirildiğinde şirketin ciddi oranda kan kaybettiği görülüyor. Uzun süre Android’e geçeceği yönde söylentiler oluşsa da yetkililer bu iddiaları reddetmiş ve şirket tercihini Windows Phone’dan yana kullanmıştı.

Peki şu aşamada işler yolunda mı? Elbette ki hayır! Her ne kadar geçmiş yıla nazaran satışlarda artış kaydedilse de halen istenilen seviyede değil ve Forbes kaynaklarına göre WP8 hamlesi beklenen çöküşü sadece bir süre ertelemiş. Şimdilerde Nokia’nın mobil bölümünün Huawei ve Microsoft tarafından satın alınacağı iddia ediliyor. Şirket yetkilileri bu türden haberleri yalanlıyor olsa da işler yolunda gitmediği net bir şekilde ortada.

Son olarak Finlandiya'daki merkez binasını satan şirket için yeni yılda ne gelişmeler yaşanancak bekleyip göreceğiz.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER