ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 09:14

Nokia'dan su geçirmez Lumia gelebilir

Nokiadan su geçirmez Lumia gelebilir

Teknoloji dünyasının öncü isimlerinden Nokia, 2013 yılı içerisinde su geçirmez bir Lumia modelini kullanıcılara sunabilir.


Mobil dünyasında ürünlerin su geçirmez bir yapıda oluşturulması uzun süredir kullanılan bir teknoloji. Ancak Xperia Z ile ilk defa üst seviye bir modelde söz konusu teknolojinin kullanılması telefonu bir hayli popüler yaptı. Önceki süreçte suya ve toza karşı dayanıklı ürünler tasarım noktasında kaba ve büyük bir yapıdaydı. Oysa geçtiğimiz yıldan itibaren kullanıcılara sunulan ürünlerde hem su geçirmez hem de fazlasıyla şık ve ince telefonlar görmeye başlıyoruz.

Sony Xperia Z’de suya karşı dayanaklı yapı oluşturmak için telefonun dışında yer alan tüm girişleri kapatma yoluna gitti. MWC 2013 etkinliğinde resmiyete kavuşan Huawei Ascend D2 ise tam tersine su geçirmez bir yapı sunmasına rağmen tüm girişleri açık vaziyette.

Windows Phone 8 ile çıkış yakalayan teknoloji dünyasının öncü markalarından Nokia da görünüşe bakılırsa yakın zamanda su geçirmez telefonlar oluşturacak. Bu alanda uzman kuruşlardan olan P2i ile sağlanan ortaklık, şirketin yeni Lumia modelinde bu özelliği kullanacağının göstergesi olarak kabul edilebilir.

P2i, cihazları su geçirmez hale getirmek için yapının etrafını kapatmak ziyade iç bölümde yer alan tüm parçaları bir kaplama ile koruyor. Lumia 1000 olarak adlandırılan telefonun su geçirmez bir yapıda olacağı konuşuluyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER