ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 09:58

Nokia X'in ön siparişi ne kadar?

Nokia Xin ön siparişi ne kadar?

Nokia'nın ilk Android tecrübesi Nokia X'in Çin'de 1 milyon ön sipariş elde ettiği iddia edilmişti.


Nokia'nın merakla beklenen Android işletim sistemli akıllı telefonu Nokia X ailesi geçtiğimiz günlerde sonra eren Dünya Mobil Kongresi 2014 resmen duyurulmuştu. Cihazların tanıtımları sonrası ön sipariş süreci ilk olarak Çin'de başladı. Telefonun ön sipariş sürecinde yoğun ilgi gördüğü ve 72 saatte 1 milyon sipariş aldığı açıklanmıştı.

1395037869_imagethumb67.png

Giriş seviyesi özelliklere sahip olan telefonun gördüğü bu yoğun ilgi birçok kişiyi şaşırtırken, durumun hiç de böyle olmadığı ortaya çıktı. Anlayacağınız Nokia X'in 1 milyon ön sipariş aldığı iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Liveside sitesinde yer alan habere göre Çinli perakendeci JD.com'un web sitesinde siteye girişte bir ön sipariş butonuna tıklamak gerekiyor. Kullanıcılar butonu tıkladıktan sonra herhangi bir form ya da fiyatla karşılaşılmazken, site daha sonra ön sipariş butonuna tıklayan kullanıcılar arasında çekiliş düzenleyecek ve şanlı bir kişiye Nokia X hediye edecek.

Nokia X resmi olarak 1 milyon ön sipariş elde etmemiş olsa da, 100 dolarlık fiyatıyla Çin'De yoğun ilgi görmesi bekleniyor. 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER