ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Haziran 2014 Salı 01:17

Nokia X2, Symbian ve MeeGo işletim sistemi ile mi geliyor?

Nokia X2, Symbian ve MeeGo işletim sistemi ile mi geliyor?

Nokia yarın düzenlenecek X2 lansmanında bir sürpriz yapabilir!


Nokia, terk ettiği MeeGo ve Symbian işletim sistemini Nokia X2 ile yeniden hayata mı geçirmek istiyor? Bu soru çok uçuk gelebilir belki ancak, şirketin Nokia X2 lansmanı için kendi sitesinde yayınladığı slogan herkesi şaşırttı!.

Şirketin Nokia Conversations adlı sitesinde yayınladığı "Bazen ileriye taşımak için, geri gitmek zorunda" sloganı firmanın Symbian veya MeeGo işletim sistemine X2 ile dönecek anlamına gelebilir. Nokia N9 adlı tek modeli ile kullanıcıları MeeGo işletim sistemi ile tanıştıran firma, genelde tüketicilerden olumlu eleştiriler alırken, Windows Phone işletim sistemi ile devam etme kararı aldığında bünyesinde bulunan tüm geliştiricilerden ve cihaz sahiplerinden yoğun bir eleştiri almıştı. Öte yandan şirketin MeeGo öncesinde Symbian işletim sistemi ile ilk akıllı telefon üretimine geçmesiyle dünyadaki en büyük mobil pazar payına sahip olmuştu.

1403558722_img20140624000723.jpg

Yarın düzenlenecek Nokia X2 lansmanında bu iddianın gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini hep birlikte göreceğiz. Ancak gerçek şu ki Nokia, MeeGo ve Symbian işletim sisteminin sahip olduğu pazar payını hiçbir zaman Windows Phone ile yakalayamayacak. Yarın ki lansmanda Android işletim sistemine sahip olması beklenen cihaz, yeni bir sürprizle gelebilir mi, ne dersiniz?.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER