ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 13:30

Nokia IDEA Ödüllerine damgasını vurdu!

Nokia IDEA Ödüllerine damgasını vurdu!

Nokia ödüle doymuyor!


Nokia, yeni Lumia 920, 820 ve 620 modelleriyle iletişim cihazları kategorisinde, Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği’nin (Industrial Designers Society of America) düzenlediği 2013 Uluslararası Mükemmel Tasarım (International Design Excellence – IDEA) yarışmasında altın ödüle layık bulundu. Aynı yarışmada Nokia 206 ise  bronz ödül aldı.

Lumia serisi ile tüm dünyada akıllı telefon pazarına yepyeni bir anlayış getiren Nokia bu kez de 2013 Uluslararası Mükemmel Tasarım (IDEA) Ödüllerine damgasını vurdu. Lumia 920, Lumia 820 ve Lumia 620 telefonlarıyla iletişim cihazları kategorisinin en büyük ödülü olan IDEA Altın ile ödüllendirilen Nokia, ayrıca Nokia 206 cihazıyla da Bronz ödüle layık bulundu.

1375179263_1-copy.jpg

Nokia ayrıca en üst modellerinden en ekonomik cep telefonlarına ve tüm aksesuarlarına kadar, ürünlerinde kullandığı renkler ve malzemeler için de altın derecesiyle ödüllendirildi. 2013 IDEA jürisi, Lumia ailesiyle ilgili şu yorumda bulundu: “Bu ürünlerin sadeliği ve her bir detayının özenle işlenmiş olması, mühendislik ve tasarım arasındaki derin işbirliğini ve cihazların kalitesini gösteriyor; bu da ürünlerin daima insana yakın ve doğal hissedilmesini sağlıyor.” 

1375179603_3-copy.jpg

Sarı, yeni siyah!

Nokia’nın renk ve malzeme stratejisi belirlenirken, Nokia’da çalışanlarının parlak renk algısı ve bu ürünlere karşı takındıkları tutumlar kaydedildi. Ödül jürisi şuna dikkat çekti: “Bu çok etkili, zengin karakterli marka kimliği, Nokia’nın kalabalık içinden sıyrılmasını sağlıyor. Bu yaklaşım, Nokia’nın malzeme sayesinde yenilik yapmasına, uzun yıllar boyunca siyah ve grinin ötesine geçememiş bir pazara renk katmasına imkan tanıyor. Üretimde uygulanan bu yerinde yaklaşım, Nokia’nın renk, kalite ve ustalık mirasını güçlendiriyor.”

IDEA Ödülleri nedir?

IDEA Ödülleri 1980’de Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Topluluğu (Industrial Designers Society of America) tarafından başlatıldı. Amacı, insanların “mükemmel tasarımın yaşam kalitesine ve ekonomiye etkisini” anlamalarına yardım etmektir.

 KAYNAK : Nokia IDEA Ödüllerine damgasını vurdu!

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER