ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2014 Salı 12:46

Nexus Player'in Avrupaya geliş tarihi

Nexus Playerin Avrupaya geliş tarihi

Android TV uyumlu set üstü kutusunun Avrupa'ya gelişi mart-nisan dönemini bulabilir.


Google’ın geçtiğimiz günlerde Nexus 6 ve Nexus 9 ile birlikte duyurduğu Asus üreticimi Nexus Player Amerika’da ön siparişe açıldı. Aygıtın Avrupalı kullanıcılara sunulması ise birkaç ayı bulacak. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı fakat Google kaynaklarından gelen haberlere göre Nexus Player mart sonu ya da nisan ayı içerisinde Avrupa’da satışa sunulacak. 99€ fiyatla satışa sunulması beklenen Nexus Player, Google Play’in yanında birçok perakendecide listelenecek.

Nexus Player’in Avrupa'ya geç gelecek olmasında cihaz için uygulamalar geliştirmek ve içerik sağlayıcılarla yapılacak anlaşmaların neden olduğu iddia ediliyor.

1414474340_player-overview-1600.jpg

Google’ın oturma odasındaki hakimiyeti kendi lehine çevirmek için önemli bir hamlesi olan Nexus Player HDMI bağlantı noktasıyla mobil cihazlardaki içerikleri daha büyük ekranlara taşıyor. Android, iOS, Mac, Chromebook ve Windows’la uyumlu olan aygıt, Google’ın multimedya içerik cihazı Chromecast’ın tüm özelliklerine sahip. Hızlı ve kolay sesli aramaya sahip Nexus Player aynı zamanda uzaktan kumanda ve bir oyun kontrolcüsüne sahip. Gamepad sayesinde Nexus Player’i bir konsola çevirmek mümkün.

Cihazda; 1.8GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Intel Atom işlemci, PowerVR 6 serisi grafik birimi 1GB RAM, 8GB depolama ve 802.11ac Wi-Fi bağlantısı yer alıyor. ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER