ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Kasım 2014 Salı 16:03

Nexus cihazlar için...

Nexus cihazlar için...

Nexus kullanıcılarını sevindiren haber: Android 5.0 Lollipop güncellemesi OTA üzerinden Türkiye'de yayınlandı.


Google'ın Nexus cihazlarına sahip kullanıcıların uzunca bir zamandır beklediği haber sonunda geldi. Dev arama motoru Google, Nexus cihazlar için Android 5.0 Lollipop güncellemesi Türkiye kullanıcılarına sundu.

Android 5.0 Lollipop olarak adlandırılan güncellemenin yayınlandığı cihazlar ise Nexus 4, Nexus 5 ve Nexus 7 (2013) Nexus 10 olarak görünüyor. Nexus 4 ve Nexus 7 nin bazı modellerinde henüz güncelleme bu cihazlarda mevcut olmayabilir. Ancak kısa süre içerisinde bu cihazlarada güncellemenin sunulabilir.

1416299098_img20141118102806.jpg

ANDROİD 5.0 LOLLİPOP İLE GELEN YENİLİKLER

Android Lollipop ile arayüzde ve tasarımda tamamen değişime gidildi.Material Design (Materyal Tasarımı) ile hem arayüz hemde uygulamalar Google’ın deyimi ile kart tasarımı getirildi.Android 64 bit ve 4 GB RAM desteğine kavuştu.RAM optimizasyonu yapılarak uygulamaların daha seri ve akıcı çalışması sağlandı.

Arka planda çalışan uygulamaların anlık olarak çalışmasından dolayı bataryara kayıplar yaşanıyordu. Google bu sorun için yeni bir algoritma geliştirilerek uygulamaların yalnızca çalıştığı zamanda veya belirli bir zaman da çalışıp anlık olarak çalışmasını engelleyerek pilde \%50 oranında tasarruf sağlanması amaçlanıyor.

Android 5.0 Lollipop, Materyal tasarımı ile yeni bir görünüm, daha uzun şarj ömrünün yanında, geliştirilmiş bildirim ekranı ve daha fazlasını sunuyor. Eğer sizde bir Nexus cihazı kullanıcısı iseniz, gerçi cihazınız belirli zamanlarda güncelleme kontrolu yapıyor. Ancak sizde güncellemeleri manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, cihazınızın Ayarlar/Telefon/Tablet hakkında bölümünü seçmeniz ve sistem güncellemeleri butonunu sıklıkla tıklamanız gerekiyor. Kim bilir her an bir sürprizle karşılaşabilirsiniz.

Herhangi bir Nexus cihaz kullanıcısı iseniz ve Andnoid 5.0 Lollipop güncellemesi sizede geldiyse aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşın.Tabiki diğer Android cihaz kullanıcıları da konu hakkındaki düşüncelerini yazabilir.KAYNAK : Türkiye'deki Nexus cihazlar için Android 5.0 Lollipop güncellemesi OTA üzerinden yayınlandı

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER