ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Haziran 2014 Perşembe 08:20

Nexus 6'yı kim üretecek?

Nexus 6yı kim üretecek?

Google'ın yeni Nexus cihaz için kimle ortaklığa gideceği hala gizemini korurken, LG cephesinden resmi açıklama geldi.


Google'ın bir sonraki referans akıllı telefonu için birçok şey yazıldı çizildi. Ünlü bilgi kaynağı @evleaks, Nexus akıllı telefon projesinin rafa kalktığını belirtmiş ve Google'ın bundan sonraki süreçte Android Silver projesiyle Nexus deneyimine yakın telefonları birden fazla üreticiden temin edeceğini açıklayarak birçok kesimi şaşırttı.

Farklı kaynaklar ise Google'ın yıl sonuna kadar MediaTek işlemcili bütçe dostu bir Nexus akıllı telefon oluşturacağı iddiasını ortaya atıyor. Tabi Nexus 6'nın HTC tarafından oluşturulacağını iddia etmeyenler de yok değil. Nexus 6 konusunda belirsizlik sürüp giderken, konuya ilişkin ilk resmi açıklama LG cephesinden geldi.

Nexus 4 ve Nexus 5 modelleriyle hem kendi hem de Nexus markasının bilinirliğini iyi bir noktaya getiren LG, bu sayede güncelleme noktasında kötü olan sicilini de iyi bir seviyeye taşımayı başardı. Bir sonraki Nexus telefon için en güçlü aday olarak gösterilen LG cephesinde yapılan açıklamaya bakıldığında şirketin bir sonraki Nexus telefonu oluşturmayacağını rahatlıkla anlayabiliyoruz.

1403133472_nexus-6-concept1.jpg

LG'nin küresel iletişim direktörü Ken Hong, Hollandalı bir yayın kuruluşuna verdiği demecinde yeni Nexus telefon için henüz bilgilendirilmediklerini açıkladı. Kıdemli yönetici Nexus 5'i oluşturma sürecinde Google'ın aylar öncesinde kendileriyle masaya oturduğunu ifade ederken, şu ana kadar yapılmamış olan görüşmeleri ise iki sonuca bağlıyor. Hong'a göre "Nexus 6 için ya biz göz ardı edildik ya da bir sonraki Nexus telefon olmayacak." ifadesini kullandı.

Nexus telefon hakkında belirsizlik bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. 25 Haziran'da başlayacak Google I/O etkinliğinde en azından basın toplantılarında ya da kulis bilgilerinde Nexus telefonun akıbeti hakkında bazı bilgilerin elde edilmesi bekleniyor.

Sizce Google Nexus telefon serisini devam ettirmeli mi?

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER