ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 03:09

Nexus 4'te kamera deneyimi

Nexus 4te kamera deneyimi

Photo Sphere harikalar yaratıyor.


Google, Android dünyasına yeni bir soluk getiren ve sunduğu üst seviye teknik detayların yanı sıra bütçe dostu fiyatı ile (Play Store için geçerli) Nexus modelleri arasında en hızlı tükenen Nexus 4 için tanıtımlara devam ediyor. Android 4.2 ve sunduğu yenilikleri bünyesinde barındıran telefon 2GB sistem belleği sayesinde uzun süreli güncelleme desteğini alacaktır.

Qualcomm cephesinden dört çekirdekli bir işlemcinin kullanıldığı telefonda konsol kalitesine yakın görüntüleme sunan Andreno 320 grafik birimi, Full HD kayıt imkanı sunan 8mp arka kamera dikkat çeken detayları arasında yer alıyor.

8/16GB depolama alanı sunan Nexus 4’te microSD kart desteği sunulmazken telefonun her iki bölümü de çizilme ve darbelere karşı dayanaklı Gorilla Glass 2 ile kaplı. Play Store üzerinden partiler halinde satışa sunulan telefon için yoğun bir talep oluşmuş durumda ve stoklar kısa süre içerisinde tükeniyor. 8GB için 299$, 16GB için ise 3494$ fiyat belirlenirken LG ve diğer perakende şirketleri farklı bir fiyatlandırma politikası izlemektedir. Ülkemiz için henüz satışa sunulmayan telefonun yine bin lira üzerinde bir fiyat ile satılacağını hatırlatalım.

Telefonun önemli özelliklerinden bir tanesi de Android 4.2 ile karşımıza çıkan Photo Sphere özelliğidir. Küre fotoğraf çekimi olarak adlandırabileceğimiz uygulama panoramik çekimleri bir adım daha öteye taşıyor. Kullanıcı dört bir taraftan çekimler gerçekleştirip bu çekimler arasında gezinti sağlayabiliyor. Aşağıdaki videoda Noel tatili önce çekilen hatıra fotoğrafında ayrıntıları görebilirsiniz.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER