ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 00:40

Ne zaman tanıtılacak?

Ne zaman tanıtılacak?

Samsung, merakla beklenen telefonun yanında bir de akıllı saat tanıtımı gerçekleştirebilir...


Yılın ikinci yarısında tüketicilerin merakla bekledikleri modeller bir bir lanse edilirken, söz konusu modeller arasında en çok merak edilenlerin başında gelen Galaxy Note III için de artık sayılı günler kaldı.

Şu ana dek ortaya çıkan söylentilerin büyük bölümü eylül ayının ilk haftasını işaret ederken, Güney Kore kaynaklarından gelen yeni bilgiler hem bu tarihi netleştirdi hem de Samsung’un aynı gün bir sürpriz hazırlığında olduğunu aktardı.

İddiaya göre Galaxy Note III, 4 Eylül’de IFA Berlin etkinliği öncesi düzenlenecek basın toplantısında resmiyet kazanacak. Samsung’un aynı etkinlikte karşımıza çıkaracağı bir diğer ürün ise Gear adlı akıllı saat çözümü olacak.

1375467616_galaxy-note-3-640x482.jpg

Galaxy Note III cephesinde son dönemde sızıntıların artış gösterdiği bir gerçek. Telefonun farklı ekran boyutlarına sahip birkaç modelinin tanıtılacağı iddiası gündemde bir süredir yer edinse de, 5.7-inç Super AMOLED panel şu an için en gerçekçi iddia olarak karşımıza çıkıyor. Son gelen test raporunda LTE-A modelinde Snapdragon 800 işlemcisinin yer aldığı görülmüştü. Telefonun uluslararası versiyonunda ise kısa süre önce resmi tanıtımı gerçekleşen ve \%20 oranında performans artışı sağlanan Exynos 5420 işlemcisi yer alacak.

1375467697_samsung-smartwatch-concept-2-580x386.jpg

Samsung’un akıllı bir saat üzerinde çalıştığı elde edilen belgelerden anlaşılmaktadır. Sadece Samsung değil, bugün teknolojiye yön veren birçok üretici giyilebilir teknolojinin kullanıcılar arasındaki popüleritesinin farkında ve bu yönde Ar-Ge çalışmalarını hızlandırmış durumda.

Gear olarak adlandırılan akıllı saatin sunacağı teknik detaylar henüz net değil, ancak cihazın Bluetooth bağlantısı ile telefon ve tabletlerle senkronize olarak cihazlardaki kimi işlevleri gerçekleştirmemize olanak sağlayacak.

Galaxy Note III ve akıllı saat Gear cephesinden detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz. 

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER