ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 12:00

MSN'nin kapanma tarihi belli oldu

MSNnin kapanma tarihi belli oldu

Hey gidi günler hey... Uzaktakilerle sohbeti sağlayan ilk programımız MSN de tarih oluyor. İşte kapanacağı tarih...


Yıllardır kullandığımız MSN (Windows Live Messenger), yerini Skype'a bırakıyor.Tarih de belli oldu.Tıpkı ICQ'da olduğu gibi, pek çoğumuzun gençliğinde bir anıdır Windows Live Messenger. Arkadaşlarımız, yeni tanıştıklarımız, sevgililerimiz ile çoğu zaman bu platform üzerinde iletişim kurduk.

Yeri geldi "Cam var mı cam?" diye sordu, yeri geldi titreşim gönderdik. Gif animasyonlardan oluşturulmuş mesajlar gönderdik. Fakat Facebook'un chat özelliğinin rayına oturmasıyla Windows Live Messenger, bir anda unutuluverdi...

Microsoft'un pek çok Windows Live Messenger kullanıcısına attığı e-postada, WLM servisinin 15 Mart'ta sonlandıılacağı yazıyor. Yerini Skype'a bırakacak olan "MSN Messenger", 15 Mart'a kadar kullanılabilir halde olacak. Windows Live hesabınız ile giriş yaptığınızda, Skype'a geçiş uyarısı veriliyor.

Skype'ın son sürümünü indirip, Windows Live hesabınızla giriş yapıp, hali hazırda kullanmakta olduğunuz Skype hesabını birleştirmeniz gerekiyor. 

Şirketin duyurusu şu şekilde:

"Merhaba,

15 Mart 2013 günü biz dünya çapında mevcut Messenger servisini emekliye ayırıyoruz ve yerine getirdiğimiz Skype ile birçok özellikler getiriyoruz. (Çin hariç, Messenger Çin'de olmaya devam edecek). Messenger hizmeti ile aynı Microsoft hesabını kullanabileceğiniz ve Messenger kişilerinizin parmaklarınızın ucunda olacağı Skype'ı imzalamak için güncelleyin. Daha önce tıpkı Messenger'la yaptığınız gibi anlık ileti ve görüntülü sohbet edebilmek ve aynı zamanda mobil ve tablet üzerinde Skype ile irtibatta kalmak için yeni yollar keşfedeceksiniz.

Saygılarımla,

Messenger Ekibi"

Skype yetkilileri en geç Ekim ayında Skype'ın Messenger'ın yerini alacağını duyurmuştu ama Kasım ayında yapılan açıklama ile bunun 2013'ün ilk çeyreğine ertelendiği belirtilmişti.

Messenger, Skype ile yer değiştirdikten sonra, kullanıcıların Skype anlık mesajlaşmanın yanı sıra görüntülü görüşme, sabit hat arama özelliği, ekran paylaşımı, ve cep telefonları ile ilgili video arama özelliği kullanması mümkün olacak.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER