ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 09:15

Motorola “X Phone” büyük batarya

Motorola “X Phone” büyük batarya


Motorola cephesinde X Phone ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bir süre önce Google tarafından da doğrulan telefon, yüksek ihtimalle mayıs ayında gerçekleşecek Google  I/O etkinliğinde görücüye çıkacak.

Telefonun yeni Nexus olduğu ve bu anlamda Andoid yeni sürümü olarak gösterilen Android 5.0 Key Lime Pie ile tanıtılacağı iddia ediliyor. X Phone hakkında son dönemde bazı iddialar daha gündeme geldi. Telefonun 3000mAh üzerinde bir bataryaya sahip olacağı konuşuluyor. Motorola halihazırda Raze Maxx serisinde zaten pil sorununu büyük ölçüde halletmiş ve benzer durumun X Phone’da da yaşanacak olması olası görünüyor.
1359957240_12.jpg

Bir diğer detay ise kamera noktasında karşımıza çıkıyor. X Phone’nun daha önceki Motorola telefonlarının aksine çok güçlü bir kamera ile konumlandırılacağı bildiriliyor. Hem video hem de fotoğraf çekimlerinde HDR desteği sunması beklenen kamera, Sony cephesinde üretim gösterecek. Telefonda yer alacak kamera Xperia Z ile benzer bir yapıda olacak.

Telefon için söz konusu bazı teknik özelliklerden bahsedecek olursak; 4.8/5.0-inç büyüklüğünde ekran, dört çekirdekli bir işlemci, 2GB RAM, 13MP Sony Exmor sensörlü kamera ve 3000 mAh üzerinde bir pil.

Google’ın etkinlikte ayrıca Full HD ekranlı Nexus 7’yi ve yine Motorola cephesinde geliştirilen ve X Tablet olarak adlandırılan ürünleri de resmiyete kavuşturması bekleniyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER