ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Haziran 2014 Salı 08:55

Moto X+1 görüntülendi!

Moto X+1 görüntülendi!

Ağustos döneminde tanıtılması planlanan telefon @evleaks tarafından gün yüzüne çıkarıldı.


Motorola’nın bir süredir geliştirdiği ve muhtemelen ağustos ayında tüketicilerle buluşturacağı Moto X+1 modeline ilişkin yeni bir sızıntı gerçekleşti.

Evleaks tarafından gerçekleştirilen sızıntıda telefonun bir kılıf içerisinde olduğu görülüyor. Serinin önceki cihazı Moto X ile benzer tasarım hatlarına sahip Moto X+1’de ana ekran görüntüsünden anlaşıldığı kadarıyla stok Android arayüzü kullanılacak. Android 4.4.3 KitKat işletim sistemiyle çalışacak telefonun ön bölümüne tıpkı Moto E’de olduğu gibi iki adet hoparlör yerleştirilmiş.

1403583913_bq2mi4biyaao5d.png

Moto X+1’in arka kısmında ise Moto X’e nazaran daha büyük bir kamera sensörünün bizleri karşıladığını görüyoruz. Çözünürlük seviyesinin 12MP olmasını beklediğimiz kamera daha kaliteli bir mercekle Moto X+1’in kamera performansını önemli ölçüde artıracak. Arka kısmı kılıfla kapatılan telefonda LED flaşın yer almaması dikkatlerden kaçmadı. Motorola’nın yeni amiral gemisi modele flaş koymaması gibi bir durum söz konusu değil. Muhtemelen burada kılıf üreticinin bir hatası yani kılıfın LED flaşın üzerini örttüğü tahmin ediliyor.

5.2-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü OLED ya da LCD ekranla donatılacak akıllı telefona Qualcomm’un 2.26GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisi güç verecek. 2GB RAM, 2MP ön kamera ve 32GB depolama Moto X+1’de yer alacak diğer özellikler olacak. Motorola'nın ayrıca telefona has yeni yazılım özellikleri oluşturması bekleniyor. Cihaza ait yeni gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz. 

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER