ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 18:36

Mobil uygulamaların sonunu ne getirir?

Mobil uygulamaların sonunu ne getirir?

Mobil Uygulamaların sonu gelebilir!


Mobil cihazlar son iki yılda müthiş bir patlama yaşadı. Netbook'ların hatta dijital kameraların satışlarının düşmesine neden oldu. Bilgisayar fiyatlarında telefonlar artık görmeye alıştığımız şeyler oldu. Hatta tablet ve telefon kombinasyonundan bilgisayarlarımızın yüzüne bakmaz olduk. Masa üstü bilgisayarları artık kaç kişi kullanıyor? Yeni çıkan dokunmatik modellerle tekrar canlandırılmaya çalışılıyor.

Dijital kameralara ne demeli? 41 MP kameralı telefon üretildi. Bunun üzerine neden insanlar dijital kamera alma ihtiyacı duysun ki? Ki 8 MP de oldukça yeterli gelirken..Telefonlar öyle görünüyor ki bir süre daha buralarda ve hayatımızın büyük bir zaman dilimini kaplamaya devam edecek.

Uygulamalara gelelim. Android uygulama marketinde 700.000'e yakın uygulama bulunuyor. App Store'da bu kadar olmasa da oldukça zengin bir uygulama hazinesi var. BlackBerry ve  Windows Phone marketplace de sahaya yeni katılanlardan. Oyunlardan hatırlatmalara, notlardan sosyal medyaya çok çeşitli amaçlarda kullanılan uygulamalar var.

Peki sırada ne var? Merak etmiyor musunuz? Bunların yanında bahsetmeden geçemeyeceğimiz bir platform daha var. Siri ve Google Now. Siri ve Google Now henüz çok gelişmiş uygulamalar değil. Ancak mobil dünyanın tehlikeli bombalarından. Siri ve Google Now ses asistanları yeterince geliştirildiğinde, insanların bu kalabalık uygulama marketinin yarısına ihtiyacı olmayacak. Evet uygulama marketinin sonunu bu iki uygulama getirebilir. Dediğim gibi sadece biraz daha geliştirilmesini beklememiz yeterli. Ses asistanları mobil cihazlarla gelen en iyi teknolojilerden biri olacak şüphesiz. Ancak diğer uygulamaların da kaderini belirleyen kilit noktaları haline gelmeleri yakındır.

1360246891_siri.png

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER