ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 21:11

Mobil öğrenmede gelinen son nokta, Eodev!

Mobil öğrenmede gelinen son nokta, Eodev!

Türkiye’nin ilk ücretsiz sosyal öğrenim ağı, Eodev.com!


Eğitim, Türkiye içerisinde kritik bir dönemeç içerisindedir. Bu, iş gücü gelişimi ve ekonomik refah için hayati bir önem taşırken aynı zamanda ciddi reformlara da ihtiyaç olduğunu göstermektedir. Türk Eğitim Sistemi tarım ve sanayi dönemleri için tasarlanmış olup 21. Yüzyıl ekonomisi içerisindeki tüm ihtiyaçlara henüz cevap verememektedir. Bu gençlerin iş gücü içerisinde yer almalarında büyük sorunlar yaratmaktadır.

1394621480_lejek-long-shadow.png

Mobil öğrenme, mobil bilişim ve sosyal öğrenimin birlikte değerlendirilmesi ile ortaya çıkmış, geleneksel öğrenmeyi destekleyen, uzaktan öğrenmeye yardımcı olan, öğrenene, mekân ve zamana bağlı kalmadan bilgiye ulaşılmasını sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği sağlayan bir öğrenim modelidir. Mobil öğrenme eğitim sorunlarımızın bir kaçına adres göstermektedir. Akıllı telefonlar ve tabletler gibi araçlar yenilikler sağlarken öğrenciler, öğretmenler ve veliler dijital içeriğe kolay ve hızlı bir şekilde erişim sağlarlar. Mobil araçlar, neredeyse evrensel bir hal alan 3G/4G kablosuz bağlantı ile kullanıldığında, öğrencilerin eğitimleri geliştirmelerinde kullanabilecekleri en temel araçlardan birisidir. Çünkü öğrenciler mobil teknolojileri severler ve düzenli olarak günlük hayatları içerisinde kullanırlar. Bu nedenle gençlerin eğitimi daha ilgi çekici hale getirme ve kişisel ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirme isteği sürpriz olmamalıdır.

1394621507_eodev-nasil-calisir.png

“Günümüz öğrencileri, teknoloji ile yaşamakta ve yetişmektedirler. Eodev.com olarak eğitimlerinde teknolojiden yararlanan yararlanmayanlara oranla daha başarılı oldukları bilimsel gerçeğinden yola çıkarak öğrencilere bu alanda destek vermek amacı ile ücretsiz olarak sunduğumuz mobil uygulamalarımızı geliştirmeye devam ediyoruz.” – Meriç Balak – Brainly.co Türkiye Yöneticisi.

Eodev.com, ilkokuldan üniversite son sınıfa kadar öğrencilerin birlikte ödevlerini çözebilecekleri, fikir değişimleri yapabilecekleri ve aynı zamanda yeni kişiler ile tanışabilecekleri çevrimiçi (online) alanı oluşturmayı hedefleyen Türkiye’nin ilk ücretsiz sosyal öğrenim ağıdır. Eodev.com mobil uygulamaları şimdilik Android ve iOS işletim sistemleri içerisinde bulunmaktadır. Servisin konseptleri arasında sosyal öğrenme, oyunlaştırma (puanlar, sıralamalar, başarılar) ve eğitime destek birincil sırada yer almaktadır.

Sonraki sayfada infografiği inceleyebilirsiniz.


1394621554_eodevcom-mobil-stats-infografik.pngKAYNAK : Mobil öğrenmede gelinen son nokta, Eodev!

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER