ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Mart 2017 Perşembe 14:59

Milletvekili fakirler iPhone almasın dedi!

Milletvekili fakirler iPhone almasın dedi!

Bir millet vekili fakirler iPhone almasın diyerek sansasyon yaratacak bir cümle kurdu. Açıklamlara göre, vekil fakirlerin iPhone kullanmasından rahatsız.


Apple, iPhone fiyatlarını sadece ülkemizde değil anavatanı Amerika Birleşik Devletleri'nde bile yüksek tutuyor. Yüksek fiyatlarına rağmen her yıl satış rekorları kıran iPhone'lar, millet vekilinin canına tak etmesine neden olmuş olacak ki sansasyon yaratacak bir cümle kurarak ortalığı karıştırdı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde milletvekili olan Jason Chaffetz, katıldığı televizyon programında, insanların iPhone almaktan önce sağlık yatırımlarına önem vermesi gerektiğini dile getirdi. Ancak bu dile getirme sırasında Jason Chaffetz, fakirler iPhone almasın cümlesini kurdu.

İşte bu cümle Amerikan basınını karıştırdı. Bir vekilin insanların paralarını nereye harcayacağına karar verdirmesi ülkede gerilimi arttırdı. Jason Chaffetz, daha sonra sözlerinin yanlış anlaşıldığını; "Amerikan vatandaşlarının seçim hakkı var, her zaman istediğini seçebilirler" cümlesini söyleyerek durumu toplamaya çalıştı.

Jason Chaffetz'in düşük gelirli kişilerin iPhone almaması gerektiğini önceliğini sağlık hizmetlerine vermeleri gerektiğini düşünenler de azımsanmayacak çoğunlukta. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

1489042016_jason-chaffetz.jpgKAYNAK : Millet vekili fakirler iPhone almasın dedi!

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER