ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2014 Cumartesi 19:30

Microsoft'un eski CEO'su NBA basket takımını satın aldı

Microsoftun eski CEOsu NBA basket takımını satın aldı

Geçtiğimiz aylarda CEO'luk görevinden ayrılan Steve Ballmer, LA Clippers'ı satın aldı.


10 yıl boyunca Microsoft'ta CEO'luk görevini yürüten ve şubat ayında bu görevi Satya Nadella'ya teslim eden Steve Ballmer şu sıralar emekliliğin tadını çıkarıyor olsa gerek. Yaklaşık 20 milyar dolar serveti olduğu bilinen Ballmer, emeklilik sonrası teknoloji ve yazılım dünyasında uzak kaldı ancak Ballmer'ı bundan sonraki süreçte basketbol dünyasında sıklıkla göreceğiz.

NBA ile ilgiliyseniz şu sıralar Los Angeles Clippers'ın sahibi Donald Sterling'in ortaya çıkan ses kayıtlarında kullandığı ırkçı ifadeler sebebiyle görevinden uzaklaştırıldığından haberdarsınızdır. NBA yönetimi tarafından görevinden uzaklaştırılan Donald Sterling şirket üzerindeki tüm yetkilerini ise eşine devretti.

1401513040_bllmnba9087.jpg

Kulübün bir süredir satılması gündemde ve talipliler arasındaki en ciddi adayın da Steve Ballmer olduğu biliniyordu. Bir süredir yürütülen görüşmeler neticelendi ve Steve Ballmer, LA Clippers'ı 2 Milyar dolar karşılığında satın alarak basketbol dünyasına resmen giriş yaptı.

Satın alım işlemi sonrası Ballmer "Basketbolu çok sevdiğini ve Clippers'ın kazanması için elinden gelen her şeyi yapacağını" açıkladı. 

 

1401541298_galeri2.jpg1401541304_galeri4.jpgKAYNAK : Microsoft'un eski CEO'su NBA basket takımını satın aldı

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER