ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Şubat 2013 Pazar 18:00

Microsoft yöneticisi Android kullanıyor!

Microsoft yöneticisi Android kullanıyor!

Lumia 620 için atılan tweet'te Microsof yönetici Joe Belfiore'ın Android ile çalışan bir telefon kullandığı ortaya çıktı.


Microsoft, Windows Mobile’da radikal değişikliklere giderek Windows Phone 8 platformunu oluşturdu. Üstelik bunu yaparken iki önemli üreticiyi Nokia ve HTC’yi de yanına aldı. Halihazırda Windows Phone 8 cephesindeki satış rakamlarına baktığımızda Nokia’nın Lumia serisiyle önemli bir başarı yakaladığını görüyoruz ancak bu duruma rağmen hala rakiplerin bir hayli gerisinde olduğunu da belirtelim.

HTC ise platform için oluşturduğu telefonlarda bizzat Windows Phone 8 ismini telefonlarında kullandı ve Nokia kadar olmasa da kayda değer satışlar gerçekleştirdi. Ancak söz konusu satışlar beklenenin altında gelişti.

Windows Phone 8 ile çalışan birçok telefon pazara sunulmuşken, son dönemde oluşturulan ve ülkemizde de satışa sunulan Lumia 620 fiyat-performans değerlendirilmesi yapıldığında alınabilecek telefonların başında geliyor.

Microsoft yöneticilerinden Joe Belfiore, telefonu Twitter üzerinden tanımlarken "Bu şimdiye kadar test ettiğimi en iyi bütçe dostu telefon” şeklinde açıklama yaptı. Telefon için yapılan değerlendirmelere katılmakla birlikte, ilginç olan detay ise tweet’in Android ile çalışan bir telefondan atılması oldu.

1360481049_wp-manager-tweet-android.png

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER