ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2014 Salı 17:48

“Messenger” artık herkese açık

“Messenger” artık herkese açık

Google işletim sistemi "Android 5" versiyonundaki kısa mesaj (SMS) uygulaması Google Play’e yüklendi.


 Bir SMS ve MMS uygulaması olan “Messenger”, Android 4.1 ve üstü işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda kullanılabilecek.

Android 5 versiyonu ile materyal tasarıma kavuşan Google, uygulamalarını hem dizayn hem de işlevsellik bakımından yeni işletim sistemine uygun hale getiriyor. Hali hazırda “Hangout” uygulaması ile de aynı hizmeti veren Google, sadece mesaj uygulamasına yönelik daha gelişmiş, sade ve hızlı uygulamasını kullanıcıların beğenisine sundu.

Uygulama birçok özelliği içinde barındırıyor. Gelen mesajlar üzerine basılarak arşivlenebiliyor veya silinebiliyor. Gönderilen mesajlara fotoğraf ve ses (MMS) hızlı bir şekilde eklenebiliyor. Telefonun isim listesinde olmayan kişiler ise tek tıkla kişilere eklenebildiği gibi gelen mesajların da istenilen renkte olması sağlanabiliyor.

Öte yandan, Google’ın yeni “Messenger” adı verilen kısa mesaj uygulaması, Google Play’de 4,6 puan alarak şimdiden iddialı olduğunu gösterdi. Şimdiye kadar uygulamayı indirenlerin sayısı ise 10 bini geçti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER