ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Şubat 2017 Çarşamba 19:02

Liseler Arası Yapılacak Bilişim Kampı Başladı

Liseler Arası Yapılacak Bilişim Kampı Başladı

Liseler Arası Yapılacak Bilişim Kampı Başladı


Küçükçekmece Kaymakamlığı ve Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün beraber yaptığı bilişim alanında eğitim mesleki ve teknik liselerden 2 bin 48 öğrencinin katıldığı, Liseler Arası Bilişim Kampı başladı.

Halkalı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin koordinatörlüğünde yürütülen proje, Türkiye'nin siber güvenlik farkındalığını arttırmak, mesleki ve teknik liselerin bilişim bölümünde okuyan öğrencilerin alana yönelmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenleniyor.

Siber güvenlik konusunun, uzmanları tarafından ele alınacağı projede, öğrencilerin bilişim konusunda kendilerini geliştirebilmeleri noktasında öncülük edilmesi hedefleniyor.

Sosyal medyanın doğru kullanılmasından sosyal medya hesaplarının güvenliğinin nasıl sağlanacağına kadar birçok bilişim konusunun ele alınacağı programda, bilişim alanında uzman akademisyenlerle sektör temsilcilerinin bulunduğu isimler de konuşmacı olarak yer alıyor.

Öte yandan program kapsamında öğrencilerin bilişim alanına ilişkin faaliyetleri yerinde görebilmesi için çeşitli üniversite ve teknoparklara gezi düzenlenmesi planlanıyor.

Velilerin de katılımına açık olacak "Teknoloji Bağımlılığı" konulu konferansın ardından, 21 Nisan'da tamamlanacak projenin sonunda, öğrencilere de katılımcı belgeleri verilecek.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER