ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Haziran 2014 Cuma 08:00

LG'nin akıllı saati bir kez daha kameralara yakalandı

LGnin akıllı saati bir kez daha kameralara yakalandı

G Watch'ın 25 Haziran'da resmiyete kavuşması bekleniyor.


1403237707_hqjab2f.pngGiyilebilir cihazlar için tasarlanan Android Wear işletim sisteminin ilk temsilcilerinden biri olmaya hazırlanan LG G Watch cephesinden yeni bir görüntüyle daha karşı karşıyayız.

Bir süredir LG'nin basın görüntülerini yayınlandığı akıllı saat yüksek olasılıkla 25 Haziran'da başlayacak Google I/O etkinliğinde resmiyete kavuşacak. Aynı zamanda etkinliğe katılanlara ücretsiz dağıtılacak akıllı saat, resmi tanıtıma sayılı günler kala yeni bir sızıntıyla tekrar kendini gösterdi.

Mavi görünümlü kauçuktan oluşan kordon yapısıyla dikkat çeken akıllı saatin yan tarafında bir USB kablosunun bağlı olduğu görülüyor. microUSB  girişine bağlanan kablo sayesinde şarj edilen LG G Watch'ın ekran görüntüsünde ise Android Wear işletim sisteminin kurulum sihirbazı yer alıyor.

Android Wear ayrıca Google Play'de uygulama şeklinde yer alacak ve tüm cihazlar tarafından desteklenecek.

İlk olarak Google Play üzerinden satışa sunulacak akıllı saat temmuz döneminde 199 dolar fiyatıyla Amerika'da, 199€ fiyatıyla ise Avrupa'da mağazalarda boy göstermeye başlayacak. Son olarak LG G Watch'ın özelliklerinden söz edecek olursak;Snapdragon 400 işlemci, 1.65-inç büyüklüğünde 280 x 280p çözünürlüklü ekran, 512MB RAM, 4.00mAh kapasiteli pil, 4GB dahili depolama, suya-toza karşı dayanıklı yapı ve 37.9 x 46.5 x 9.95 mm boyutlar. 


ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER