ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 09:58

LG yılın ilk çeyreğinde kaç telefon sattı?

LG yılın ilk çeyreğinde kaç telefon sattı?

Güney Koreli üretici geçtiğimiz yıla nazaran daha olumlu sonuçlar ortaya koydu.


MWC 2013 etkinliğinde deyim yerindeyse gövde gösterisi yapan LG, sadece Güney Kore’de satışa sunduğu Optimus G Pro ile 500 bin satış rakamını geride bıraktı. Etkinlik kapsamında resmi duyurusu gerçekleşen F serisi de raflardaki yerini alırken, 2013 yılı birinci çeyreğinde mobil cephesinde elde edilen satış ve kâr miktarı şirketin yüzünü güldürdü.

LG ocak-mart ve şubat aylarını kapsayan 3 aylık süreçte 10.3 milyon telefon satışı gerçekleştirdi. Söz konusu rakam geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında \%30 büyüme anlamına geliyor. Bir önceki çeyrekle kıyaslandığında ise \%15’lik bir büyümenin olduğu kaydedildi.

Mobil cephesinde elde edilen 119 milyon dolarılık kâr şirketin tüm faaliyetlerden elde ettiği kârın \%4.1’lik bölümüne denk geliyor. LG’nin bu anlamda \%100’lük bir artış sağladığı görülüyor.

Şirket yılın ikinci çeyreğinde Optimus G Pro ve L serisinin ikinci jenerasyonunu dünya genelinde birçok ülkede satışa sunacak. Bu sebeple ikinci çeyrekte beklenen büyüme için iyimser bir beklenti var.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER