ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mayıs 2013 Perşembe 21:34

LG Optimus G2, AnTuTu testinde ortaya çıktı

LG Optimus G2, AnTuTu testinde ortaya çıktı

Yılın ikinci yarısına damga vurması beklenen telefondan somut detaylar gelmeye başladı.


LG Optimus G’nin resmiyet kazanmasından bu yana 6 ay geçti ve LG telefonu ekran ve işlemci noktasında yenileyerek Optimus G Pro ismiyle MWC 2013 etkinliğinde kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Pro modeli ile ilk aşamada Güney Korede 500 bin satış gerçekleştiren, Güney Koreli üretici kısa süre önce telefonun Amerika lansmanını gerçekleştirdi.

Üst sınıf modellerini G serisi adı altında devam ettirmeyi planlayan LG, yılın ikinci yarısında yüksek ihtimalle eylül ayında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliğinde Optimus G2’nin resmi duyurusunu gerçekleştirecek. Yetkililer geçtiğimiz günlerde telefon hakkında bazı değerlendirmelerde bulunmuş ve telefonun benzersiz bir tasarıma sahip olacağını ifade etmişti. Benzersiz tasarımın ayrıntıları ilerleyen günlerde netleşirken, 6mm seviyesine indirgenecek ince bir tasarım ve telefonda yer alan fiziksel tuşların arka bölümde konumlandırılacak olması farklı bir tasarımın ilk belirtileri olmuştu.

Bluetooth SIG sertifikası alan telefon aynı zamanda AnTuTu test raporunda ortaya çıktı. Test sonuçlarından telefonun F320K, F320L ve F340L olmak üzere üç farklı versiyon sunacağı görülürken; F320K, 1.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli bir işlemciden güç alıyor ve Android 4.1.2 ile çalışıyor.

F320L ve F340L ise 2.0GHz frekans hızında çalışan muhtemelen (Qualcomm 800) dört çekirdekli bir işlemciye sahipken, telefonların Android sürümleri ise 4.2.2 görünüyor. Optimus G2 için söz konusu diğer teknik detaylar ise 5-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü True HD IPS+ ekran, 13mp çözünürlüklü arka kamera ve 2.1mp ön kamera şeklinde sıralanıyor. Lansman tarihi yaklaştıkça telefon hakkında daha fazla detaya ulaşacağımızı tahmin ediyoruz.

Lumia 720 ülkemizde satışa sunuldu!

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER