ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 16:32

LG, iPad Mini için Retina ekran üretimine başlıyor

LG, iPad Mini için Retina ekran üretimine başlıyor

Apple, ikinci nesil iPad Mini'yi daha iddialı özelliklerle donatıyor.


PC hakimiyetini büyük oranda tehdit eden tabletler son dönemde büyük bir yükseliş içerisinde. Özellikle 7 ve 8-inç segmenti üreticilerin hedefi konumunda. Nexus 7 ile küçük ekranlı tabletler daha da popülerlik kazanırken, tablet pazarının hakimi olan Apple ise Android cephesinde 7 ve 8-inçlik tabletlere iPad Mini ile cevap verdi.

iPad Mini sahip olduğu boyut itibariyle bir hayli ilgi gördü ve kimi kaynaklara göre 10 milyon satış rakamına ulaşmak üzere. İkinci nesil iPad Mini hazırlıklarını sürdüren Apple, iddialara göre tablette “Retina Ekran”a yer verecek. NPD DisplaySearch analisti Richard Shim 7.9-inçlik bir boyuta sahip ikinci nesi iPad Mini’de  2048 x 1536 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranın yer bulacağını bildirdi. Söz konusu çözünürlüğün yer bulmasıyla inç başında düşen piksel sayısı 300’ün üzerinde olacak.

Üçüncü çeyrekte resmi duyurusu beklenen tablette kullanılacak “Retina Ekran” için LG ile anlaşmaların sağlandığı ve Güney Koreli üreticinin önümüzdeki aydan itibaren hacimli üretime başlayacağı bildirildi. Birinci nesil iPad Mini ile benzer bir fiyatlandırma yapıldığı taktirde ikinci nesil iPad Mini’nin satış rekorları kıracağı ön görülebilir.

Samsung’un kamera ve cep telefonu çözümü: Galaxy S4 Zoom Samsung’un kamera ve cep telefonu çözümü: Galaxy S4 Zoom - Teknolojioku.com

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER