ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 14:36

LG G3 ve LG G Pro 2'ye de parmak basılacak

LG G3 ve LG G Pro 2ye de parmak basılacak

LG, yeni amiral gemilerinde parmak izi okuyucu özelliğini kullanacak.


Yeni gelen bilgilere göre LG Electronics, 2014 yılı içerisinde piyasaya süreceği iki amiral gemisi akıllı telefonunda özellik olarak sunmak için parmak izi okuyucu teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Kore gazetesi Etnews’in yayınladığı habere göre, LG, 2013 model amiral gemisi LG G2’de güvenliği arttırmak için parmak izi sensörü özelliği düşündü ancak, gelişim sürecinin çok uzun ve parmak izi modülü sağlayan şirketlerin üretim veriminin düşük olduğu için LG’nin taleplerine yetişememe ihtimali nedeniyle bu özellikten vazgeçti.

1390392014_lg-g2.jpg

Parmak izi tarama teknolojisi, yüz tanıma, parmak izi, göz tanıma ve hatta DNA gibi vücut ile ilgili fiziksel özelliklerini ölçerek bireyleri tanımlayan bir teknolojidir. Bu teknoloji zaten Apple’ın iPhone 5S ve HTC’nin HTC One Max modellerinde kullanılmıştı.

LG Electronics’ten kaynakların Etnews’e sızdırdığı bilgilere göre şirket parmak izi okuyucu özelliğini LG G3ve LG G Pro 2’de kullanacak. Şirket LG G2’de kamera altına ses ve güç tuşlarını eklediği gibi bu özelliği arkasına yerleştirirse, cihazın arkası biraz kalabalık olabilir. Bakalım şirket Parmak izi sensörünü nasıl değerlendirecek?

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER