ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 10:12

LG, G2 modelinden rekor satış hedefliyor

LG, G2 modelinden rekor satış hedefliyor

Güney Koreli üretici yeni telefonda, daha önceki pazarlama hatalarını tekrarlamak istemiyor.


Geçtiğimiz yıldan bu yana üst sınıf kategorisinde konumlandırdığı telefonları G serisi adı altında tüketiciye ulaştıran Güney Koreli üretici, önümüzdeki hafta düzenleyeceği etkinlik kapsamında G2 modelini basın karşısına çıkararak 2013 yılının en iddialı modellerinden biri lanse edecek.

Optimus markasını emekliye ayıran LG’nin yeni nesil amiral gemisini LG G2 olarak isimlendireceği geçtiğimiz günlerde telefon için yapılan reklam ve pazarlama çalışmalarında kesinlik kazanmıştı. Daha önce telefonda yer alacak işlemci birimini de Snapdragon 800 ve Adreno 330 olarak onaylayan LG’nin, bu modelde özellikle pazarlama noktasında işi sıkı tutacağını görüyoruz.

1375167582_lgg2leak.jpg

Optimus G ve Optimus G Pro modelleri dönemin en güçlü modelleri olmasına rağmen uzun bir süre sadece özel pazarlarda satışa sunuldu. Bu da satış hacminde istenilen rakamların sağlanamamasında etkin rol oynadı.

LG G2 modelinde ise Güney Koreli üretici telefonun duyurusunu gerçekleştirdikten sonra telelefonu 2-3 ay içerisinde dünya genelinde 100 operatör aracılığı ile tüketicilerin beğenisine sunacak. Telefon daha önceki modellerde olduğu gibi ilk olarak Güney Koreli kullanıcılara sunulacak. Devam eden süreçte başta Amerika, İngiltere ve Avrupa’daki seçkin pazarlarda ise eylül ayında satışa sunulması beklenen telefonun, ülkemize girişi için öngörülen tarih ise ekim dönemi.

10 milyon satış hedefi beklentisi olan cihazda 5.2-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ve geçtiğimiz günlerde resmi duyurusu gerçekleşen dünyanın en ince LCD panelinin kullanılması bekleniyor. 2 ya da 3GB RAM, 32GB dahili depolama birimi, optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 13MP çözünürlüklü arka kamera ve 2.610mAh kapasiteli pil telefonda öne çıkan diğer teknik detaylar. KAYNAK : LG, G2 modelinde rekor satış hedefliyor

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER