ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 20:47

LG, 84-inçlik 3D Smart TV’sini ülkemizde tanıttı

LG, 84-inçlik 3D Smart TVsini ülkemizde tanıttı

LG, bu yıl içinde Türkiye piyasasına süreceği 84-inçlik 3D Smart TV’sini düzenlediği bir basın toplantısıyla görücüye çıkardı.


Kısa süre önce Kavisli OLED TV için ön sipariş sürecinin başlatan dünyanın önde gelen TV üreticilerin LG gerçekleştirdiği basın toplantısıyla 2013 yılına yönelik stratejilerini açıkladı ve Cinema 3D Smart TV ürün serisini tanıttı. LG’nin bir dizi yeni teknolojiyle gelen Cinema 3D Smart TV’leri, kullanıcıya 2D ve 3D TV izleme seçeneği, oyun oynama, internette gezinme ve diğer akıllı cihazlarla bütünleşik çalışma gibi birçok özelliği pratik şekilde sunuyor.

LG Electronics’in basın toplantısında konuşan LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, Türkiye düz ekran televizyon pazarının 2012’de 3 milyon adedi ve 2.1 milyar dolar ciroyu aştığını dile getirdi. Global trendlere benzer şekilde 2012’de Türkiye’de de en hızlı büyüyen segmentin 3D olduğunu ve bir önceki seneye göre yüzde 358 büyüme gerçekleştirdiğini belirtti.

2013 yılında da toplam pazarda ve özellikle Smart TV kategorisinde büyüme beklendiğini, Smart TV satışlarının 1,5 milyon adeti bulacağının öngörüldüğünü vurgulayan Calvin Cho, sözlerini şöyle sürdürdü: “LG Electronics olarak gerek dünyada gerekse de Türkiye’de tüketici gereksinimleri doğrultusunda geliştirdiğimiz Cinema 3D Smart TV’lerimizle çok iddialıyız. Ar-Ge departmanımızın yoğun çalışmaları sonucu geliştirilen yeni Smart TV’lerimizin kullanıcıların hayatını kolaylaştıran, inovatif özellikleriyle adından söz ettireceğine inanıyoruz ve bu kategorideki pazar payımızı yüzde 35 seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz.”

Dünyanın ilk 84 inç ULTRA HD TV’siyle görüntü kalitesinde benzersiz bir noktaya ulaşırken, LG Cinema 3D Smart TV’lerin öne çıkan özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Büyük ekran TV keyfi
LG UD 3D TV, geliştirilmiş Triple XD motoru sayesinde çerçeve başına 8 milyon pikselli görüntü kalitesine ve full HD TV panellerden dört kat fazla (3840×2160) çözünürlüğe sahip. TV’de bulunan Resolution Upscaler Plus özelliği sabit disk, mobil cihazlar ve kullanıcı bazlı web sitelerinden alınan görüntülerin kalite kaybı olmaksızın TV’ye aktarılmasını sağlıyor. UD 3D TV’yi Cinema 3D teknolojisiyle birleştiren LG, bu yolla şimdiye kadar elde edilmiş en yüksek kalitede büyük ekran TV izleme deneyimini sunmayı hedefliyor.

Nesneler arası mesafeye yeni ayar
LG UD 3D TV’nin 3D Depth Control özelliği ekranın üzerindeki nesnelerin arasındaki sanal mesafe farkını, daha kaliteli 3D görüntü sunmak amacıyla etkin şekilde ayarlıyor. 3D Sound Zooming ise ekran üzerindeki nesnelerin bulunduğu nokta ve hareketlerine göre ses düzenlemesi yapıyor.1367335695_dsc5347.jpg

Daha da gelişmiş Sihirli Kumanda
LG’nin Sihirli Kumandası, yeni sesleri algılamak ve kullanıcıların klavyeyi daha rahat kullanmasını sağlamak amacıyla UD 3D TV’de geliştirildi. Bu çerçevede kullanıcılar 1400 dolayında uygulama ve 3D World gibi premium içerik hizmetlerin bulunduğu LG’nin Smart TV ekosistemine kolay şekilde erişebiliyor.

Zengin içerik
Kullanıcılara zengin içerik sunan LG 3D World, premium 3D film ve oyunlar içeriyor. Smart Share Plus özelliği ile dizüstü bilgisayar, cep telefonu, tablet ve hafıza kartları gibi harici cihazlar da daha fazla içeriğe erişim sağlıyor. TV, 2D içerikleri 3D’ye çevirirken Dual Play özelliği ekranı yatay veya dikey şekilde ikiye bölerek özel gözlüklerle mükemmel bir oyun deneyimi sunuyor.

 Acer, V5-122P adlı Notebook'u satışa sundu

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER