ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 21:16

Lenovo CEO'sundan çalışanlara 3 Milyon Dolarlık jest!

Lenovo CEOsundan çalışanlara 3 Milyon Dolarlık jest!

İşte dudak uçuklatan o rakam ve çalışanlara yapılan o özel jest!


Ulaştığı pazar payı ile dünyanın öncü PC üreticilerinden olan Lenovo, yönetim anlayışı ile de dikkat çekmeye devam ediyor. Lenovo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Yang Yuanqing alacağı 3 milyon USD’lik bonusu geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çalışanlarıyla paylaşacak.

Geliştirdiği yenilikçi teknolojiler ve tasarımlarla birlikte bu yılın 2. çeyreğinde \%16,7 pazar payına ulaşarak PC pazarında dünya liderliğine oturan Lenovo, büyümesini hızla sürdürerek, müşteri ve çalışan odaklı şirket anlayışıyla da öne çıkıyor.

1378300373_124587181yuanqing397859c.jpg

Şirketin liderlik koltuğuna oturmasında önemli rol oynayan Lenovo CEO’su Yang Yuanqing şirketin hızlı yükselişi ve başarısından payına düşen 3,25 milyon dolar bonusunu 20 ayrı ülkeden 10 bin çalışanına dağıtacak. 48 yaşındaki CEO Yuanqing’ın ikinci kez çalışanlarıyla paylaşacağı bonus, markanın liderliğe yükselmesindeki katkılarından dolayı çalışanlarına teşekkür niteliği taşıyor.

Geçtiğimiz Mart sonunda sona eren 12 aylık dönemde 34 milyar dolar ciro elde ettiğini açıklayan  teknoloji devi Lenovo, toplamda 52,4 milyon bilgisayar satışı gerçekleştirerek, genişlettiği pazar payı ile akıllı telefon ve tablet pazarındaki büyümesi ile dikkat çekmeye devam ediyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER