ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2013 Pazartesi 08:28

Key Lime Pie bu telefonla geliyor!

Key Lime Pie bu telefonla geliyor!

Motorola'nın bu cihazı 2013'e damgasını vuracak!


Geçen yıl Motorola'nın 'Motorola X Phone' isimli bir akıllı telefon çıkaracağı yönünde söylentiler olmuştu. Şimdi bu cihaza ait yeni söylentiler geldi. Haberin kaynakları çok sağlam değil ama söyledikleri oldukça makul görünüyor.

Söylentilere göre Motorola X Phone şu özelliklere sahip olacak:

Motorola X Phone 5 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak. Ancak ekran baştanbaşa telefonu kaplayacağı için Galaxy S3'ün ekranı bu telefondan daha küçük görünecek.

Motorola X Phone bir Nexus cihazı da olabilir. Ancak bu başlangıçta olumsuzluklar getirebilir. Görünüşe göre bu cihaz Verizon markası ile birlikte Motorola'nın ilk çapraz çift taşıyıcılı cihazı olacak.

1358706539_motorola-x-1.jpg

Ayrıca Motorola X Phone, Google'ın gelecek olan bir sonraki mobil işletim sistemi Android 5.0 Key Lime Pie ile birlikte çalışan ilk cihaz olarak Google I \ O etkinliğinde tanıtılacak.

Bu bir Nexus cihazı olmayacak ama Motorola, Nexus benzeri hem Android deneyimini hem de arayüz birimini bu cihazla geliştirmek için çalışmalar yürütüyor. Ayrıca Google'ın işlevselliğini geliştirmek için bu cihazda kullanmak üzere Samsung'un S Beam benzeri bir özellik üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Eğer Motorola X Phone gerçek olursa 2013 yılına damgasını vuracak gibi görünüyor. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER