ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 01:56

Kabinde çıplak yakalandılar

Kabinde çıplak yakalandılar

Paparazzi'leri aratmayan Street View sonunda bunu da yaptı ve soyunan çifti böyle yakaladı.


Arkanızda veya üstünüzde bir kameranın haberiniz olmadan, sizi kaydetmediğinden emin misiniz?

Kanyonları, su altını ve hatta gezegenleri dolaşmamıza izin veren Street View, zaman zaman ilginç görüntüler yakalayabiliyor. Bu kez Street View'a yakalanan ise giyinme odasında iç çamaşırlarını indirmiş bir çift oldu.

chip.com.tr'de yer alan habere göre; Fransa'daki Krakatoa adındaki bir spor ürünleri mağazasında yakalanan karede bir çift, perdenin arkasında muhtemelen çıplak olarak duruyorlar. Çamaşırlarını indirdiği gözlenen çift, Street View'un meraklı kameralarından kendilerini koruyamamış görünüyor. Fotoğrafın şaka amaçlı çekilip çekilmediği bilinmiyor. Karenin gerçekten Google Maps'den alındığına inanmıyorsanız, Google Maps'te bu görüntüyü araştırabilirsiniz.

Street View'dan son günlerde ortaya çıkan başka bir fotoğraf, Google'ın arabalarının bir eşeğe çarptığı iddialarının oraya çıkmasına neden olmuştu. Ancak Google, yaptığı açıkalmada eşeğe çarpmadığını, eşeğin sadece yerde oynadığını söylemişti. Bir sonraki Google Street View vakasının nasıl olacağını biz de merak ediyoruz.

STREET VIEW NEDİR?

Google'ın birçok hukuki soruna ve özel yaşam ihlaline sebep olan street view programı, Google maps'in devamı olarak çalışmaktadır.

Google earthla ayrıntılı uydu fotoğrafınızı yaşantımıza sokmuş olan firma, Google maps yardımı ile adres tarifini kolay bir hale sokuyor.

Street view basit bir anlatım ile 360 derecelik fotoğrafların XML ile flasha yüklenmesi ile meydana gelir.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER