ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 21:10

İşte İntel'in Tizen için geliştirdiği Obsidian arayüzü (Video)

İşte İntelin Tizen için geliştirdiği Obsidian arayüzü (Video)

İntel'in Tizen için geliştirdiği yeni arayüz görüntüleri yayınlandı.


İntel firması Nokia ile gerçekleştirdiği Meego işletim sistemi projesinden ayrıldıktan sonra yoluna, Samsung ile birlikte Tizen üzerinde çalışmalarına başlamıştı. Ancak firmanın daha önce yayınlanan Tizen arayüzünden farklı bir arayüz geliştirdiği ortaya çıktı.

1394630280_img20140312143808.jpg

Tizen Endonezya tarafından yayınlanan görüntüler ve video intel'in Obsidian adı verilen arayüzüne ait. Ancak geçtiğimiz yıl Hazıran ayında yine Tizen Endonezya tarafından Josephine kod adlı cihaz ile sunulan videoda ki arayüzden farklı görünüyor. Videoda izleyeceğiniz gibi önceki arayüzde uygulama simgeleri kare şeklinde görünüyordu. Yeni yayınlanan görüntülerde ise Intel'in Obsidian arayüzünde tüm simgelerin elmas biçiminde şekillere sahip olduğunu görüyoruz.  

1394630232_img20140312144317.jpg

İlginç olan başka ayrıntılar ise uygulama menüsünde Skype, Flickr, Twitter, Facebook, Netflix ve hatta Google'ın Drive gibi popüler uygulamaları net olarak görülebiliyor.  Ayrıca bu kare ve elmas şeklindeki simgelerin 45 ° döndürülebilir olacağı söyleniyor. İntel'in Obsidian arayüzününü kullanıp kullanmayacağı bilinmiyor ancak bu görüntüler Samsung'un Tizen arayüzünden çok farklı ve güzel duruyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

 

 

 KAYNAK : İşte İntel'in Tizen için geliştirdiği Obsidian arayüzü (Video)

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER