ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 12:16

İşte dünyanın en küçük telefonu!

İşte dünyanın en küçük telefonu!

Willcomm firması, dünyanın en küçük ve en hafif telefonunu üretti. İşte ayrıntılar...


Eğer akıllı olmasın, hafif olsun, taşıması kolay olsun diyorsanız bu telefon tam size göre. Japonya'da bir firma, dünyanın en küçük ve hafif telefonunu yaptı.

Teknoloji geliştikçe akıllı telefonların içine birçok şey sığdırılmaya başlandı. Tabii ki bu durum akıllı telefonların gün geçtikçe daha da büyümesine sebep oldu. Akıllı telefonlar Galaxy Note ile birlikte iyice büyüdü ve cebe sığmaz hale geldi. Bu duruma karşı Japon firması dünyanın en küçük ve hafif telefonunu geliştirdi.

1362556189_willcom-phone-strap-2-wx06a.jpg

Japon firması olan Willcom, Phone Strap 2 WX06A ismini verdiği telefonu 'dünyanın en hafif ve küçük telefonu' olarak tanıttı. Telefon,32x70x10.7 mm ebatlarında ve sadece 32 gram ağırlığında.

Phone Strap 2'nin 1 inç'lik bir ekranı var ve bu cihaz ile 2 saat süresince kesintisiz telefon görüşmesi yapılabiliyor. Cihaz kullanıcılarına e-posta, SMS gibi temel özellikleri sunuyor. Siyah, beyaz ve pembe renk seçenekleriyle yıl sonuna doğru satışa sunulması planlanan Phone Strap 2 bakalım ne kadar ilgi görecek.KAYNAK : Teknolojioku.com - CeBIT 2013 başladı! İşte sergilenen ürünler!

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER