ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 08:02

İstanbul polisi Android ve iPhone ile elinizin altında

İstanbul polisi Android ve iPhone ile elinizin altında

İstanbul Polis uygulaması sayesinde İstanbul polisi bir tuş kadar yakın.


Teknolojinin hızla ilerlemesi ile bütün alanlarda büyük gelişmeler oldu. Kamu alanlarında artık mobil uygulamalar daha etkin olarak kullanılıyor. Şimdi de İstanbul Emniyeti, hizmetlerini "İstanbul polis" uygulamasıyla yeni teknoloji telefonlara da taşıdı. Yazılımı indirenler için en yakın polis noktasından, ihbar vermeye kadar birçok özellik bir tuş kadar yakın.

Akıllı telefonlarda artan uygulama kervanına İstanbul Emniyeti de katıldı. Bilgi İşlem Şubesi, "İstanbul Polis " uygulaması başlattı. Bir yetkili konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yazılım fikri vatandaşa nasıl daha iyi hizmet verebiliriz diye, polis merkezlerini bulmak istedikleri zaman kendilerine en yakın polis merkezini sunabileceğiz" dedi.

1362602357_unnamed.jpg1362602387_unnamed1.jpg

Bu uygulama sayesinde bilmediğiniz bir yerde polise ihtiyacınız olduğu zaman en yakın emniyet noktasına ulaşmak çok kolay olacak. Ayrıca en yakın polis noktasının nerede ve ne kadar uzak olduğu cep telefonundan görülebilecek.

Uygulamadaki başka bir özellik ise şikayetler, polise internet üzerinden de iletilebiliyor olması. Polis uygulama sayesinde bir dokunuşta ihbarın geldiği yeri belirleyebiliyor. Polis yetkilisi, "En büyük avantajı engelli vatandaşlarımız için adresi tarif edemiyorsa, biz buluyoruz" dedi.

Ayrıca uygulamanın İngilizce versiyonu turistlere sunuluyor. Ücretsiz uygulama "İstanbul Polis" şimdiden 25 binin üzerinde kullanıcıya ulaştı. Uygulama akıllı telefonlara ücretsiz olarak indirilebiliyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER