ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Haziran 2013 Cuma 14:13

iPhone'a şarj yoluyla sızacaklar!

iPhonea şarj yoluyla sızacaklar!

iPhone'a sızıp hackleyen şarj cihazı geliştirildi.


Teknoloji ilerliyor çok güzel! Akıllı telefonlarda daha yüksek ve gelişmiş özelliklerle geliyor bu da güzel! Peki ya aynı teknolojide dolandırıcılığında gelişiyor olmasına ne diyorsunuz?

Akıllı telefonlar insanların hayatında oldukça fazla yer alıyor. Çünkü bu cihazlarla hayat biraz daha kolaylaşıyor. Ancak dolandırıcı ve kötü insanlar hiçbir alanda rahat bırakmıyor. Sürekli bir yerlerden cihazınıza sızmaya çalışıyorlar.

1370591820_phone-charging-580x325.jpg

Şimdiye kadar internet üzerinden virüslerle mobil kullanıcıların özeline ve bilgilerine sızmaya çalışan korsanlara alternatif olarak akıllı telefon pazarında önemli bir yeri olan iPhone sızmanın başka bir yolu bulundu. Bunu bulanda bildiğiniz bilim adamları.

ABD'nin Georgia Teknoloji Enstitüsü araştırmacıları Billy Lau, Yeongjin Jang ve Chengyu Song, 'Mactans' adını verdikleri yeni cihazlarıyla iPhone'lara sızmak için yeni bir yöntem geliştirdi. Temmuz ayında yapılacak 'Bilgi İşlem Güvenlik Konferansı'nda tanıtacak olan yeni ürün "bir saldırganın yazılımını nasıl Apple ile aynı şekilde cihazın içine saklayabildiğini" gösterecek.

Cihaz, küçük olduğu halde iPhone'un içerisine sığmayan, fakat şarj aleti veya kutusu içerisine rahatlıkla sığabilen 'Beagle Board' işlemcisini kullanıyor.

Şok iddia! Dinleniyor olabilirsiniz!

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER