ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ağustos 2014 Cuma 17:38

iPhone 6'nın ekran boyutu ne olacak ?

iPhone 6nın ekran boyutu ne olacak ?

On binin üzerinde kullanıcının katıldığı ankette iPhone 6'yı hangi ekran boyutunda görmek istedikleri soruldu.iPhone 6'nın ekran boyutu ne olmalı?


Apple’ın eylül ortasında resmiyete kavuşturacağı iPhone 6 uzun bir süredir gündemi meşgul etmeyi sürdürüyor. Geçen yıl aynı ekran boyutunda farklı kasalarda iki iPhone modeli duyuran Apple’ın bu yıl ise aynı tasarıma sahip ancak farklı ekran boyutlarında iki iPhone tanıtması bekleniyor. 

Şu ana dek gelen haberler Apple’ın 4.7-inçlik iPhone’u eylül ortasında, 5.5-inçlik iPhone 6’yı ise yıl sonuna kadar tanıtılacağı şeklinde gelişiyor. 

iPhone 5 modeliyle 3.5-inç ekran alışkanlığını terk ederek 4-inç’e geçiş yapan Apple’ın yeni iPhone modelinde de ekran boyutunu ciddi manada büyütmesi bekleniyor. Android ve Windows Phone tarafından tablet ve telefon kategorisi birbirine karışırken, Apple’ın uzun yıllar ekran konusundaki muhafazakar tutumu pek çok kullanıcının eleştirisine maruz kaldı.

1407141820_iphone6screensizepollresults.jpg

Sızan prototipler iPhone 6’nın 4.7-inç ekrana sahip olacağını gösteriyor. Peki kullanıcılar iPhone 6’da kullanılacak ekranın hangi boyutta olmasını istiyor? 10 binin üzerinde kişinin katıldığı ankete göre kullanıcıların \%54.81’i (5.969 kişi) iPhone 6’nın 4.7-inç ekrana sahip olmasını istiyor.

\%29.1’lik (3.246 kişi) dilim ise iPhone 6’nın 5.5-inç ekrana, \%13.39’luk kesimin ise iPhone 6’da ekranın büyümemesi gerektiğini düşünüyor. İlginç olan ise \%2’lik bir kesimin iPhone 6 ile 3.5-inç ekrana geri dönülmesini istemesi. 

Anketten rahatlıkla şu sonucu çıkarabiliriz ki; iOS kullanıcılarının büyük bölümü yeni iPhone’da ekranın daha da büyümesini istiyor. ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER