ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2013 Pazartesi 08:17

iPhone 6’nın başarılı olamaması için 6 neden

iPhone 6nın başarılı olamaması için 6 neden

Yeni nesil iPhone ya da iPad'ler başarıyı yakalayamacak mı?


Öncelikle yeni nesil iPhone’un ne zaman geleceği konusunda bir çok söylenti duyuyoruz. Ne yazık ki hangisine inanılması gerektiği konusu çelişki taşıyor. Bunun yanı sıra yeni nesil iPhone gelse bile artık başarılı olamayacağı yönünde görüşler de ortaya çıkmaya başladı.

iPhone 6’nın başarılı olamaması muhtemel ve bunun için 6 temel neden görüyoruz.

Bunlardan ilki iOS’un eski çekiciliğini kaybetmesi. Çünkü iOS’a Siri gibi güzel yenilikler gelse de uzun bir süredir yaklaşık 6 yıldır hiçbir yenilik ya da değişim olmuyor.

Bunların yanı sıra iOS’un yerinde saymasının yanı sıra Android ve Windows Phone’ların hızla değişime uğraması ve yeni versiyonlarına yetişilmemesi de bu konuda etkili faktörlerden biri. Çünkü rakip firmadan gelen her zaman iOS’tan da beklentileri yükseltiyor.

Diğer bir sebep ise Samsung ve Android kombinasyonunun ortalığı dağıtması. Galaxy S 3, Galaxy Note derken akıllı telefon piyasasında iPhone’un pabucu dama atılmış görünüyor.

Ayrıca Apple artık farklı bir yönetime geçti: Tim Cook. Tim Cook’un Apple’ın başına geçtiğinden beri Steve Jobs’ı arattığı bir çok otorite tarafından da konuşuluyor. iOS üzerindeki bazı hatalardan sonra da Tim Cook’un çok iddialı olmaması gerekiyor.

Diğer bir sebep bir hafta önce bir yazımızda aktardığımız gibi, Apple’ın gençler için yeni trend olarak görülmemesi. Konu lükse kaydığında trend konusu ön plana çıkabiliyor.

Son olarak da artık teknoloji öyle hızlı ilerliyor ki şaşırtacak gözlerimizi yuvalarından fırlatacak, hayrete düşürecek görüntülere alıştık. Yeni çıkan bir telefonun önce diğerlerinde farkına bakarız.

Yeni iPad ya iPhone’un da bir heyecan uyandırabilmesi için bir heyecan faktörüne ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz. Apple’ın geleceği bakalım değişebilecek mi yoksa bazı teknoloji firmaları gibi yerinde sayarak yok olmaya doğru bir yolculuğa mı çıkacak. Bunu zaman gösterecek.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER