ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ağustos 2014 Cuma 10:14

iPhone 6 ile ilgili ilginç detaylar

iPhone 6 ile ilgili ilginç detaylar

Apple iPhone 6'nın teknik özelliklerine dair bilgiler netleşmeye başladı.


Apple geçtiğimiz yıl başlattığı birden fazla iPhone tanıtımı geleneğini bu yıl da sürdürüyor. Şirketin 4.7 inç normal ve 5.5 inç phablet model olmak üzerefarklı boyutlarda iki iPhone 6 modeli tanıtması bekleniyor.

Şimdiye kadar iPhone 6’ya dair birçok bilgi geldi ve gelmeye de devam ediyor. VentureBeat sitesi, iPhone 6 hakkında ismi belli olmayan kaynaklardan aldığı bilgileri sitesinde yayınladı.

 Apple'ın yeni amiral gemisi cihazını çevreleyen en önemli söylentilerden biri safir ekran özelliği oldu. VentureBeat’ın kaynağına göre Apple, Gorilla Glass’tan daha sağlam olmasına rağmen, iPhone 6’da safir ekran kullanmayacak.

1407407032_iphone-6-mockup1.jpg

Kaynak ayrıca, yeni A8 çipin gerçekten çekirdek başına 2.0GHz hızında çalışacağını ve iPhone 6’nın yeni cihazlara göre daha hızlı tepki süresi ve grafik oluşturma ile fark atacağını iddia ediyor. Yeni iPhone'lar da Broadcom tarafından üretilmiş ışık hızlı 802.11ac Wi-Fi çipi yer alacak.

Touch ID özelliğine gelince kaynak, Apple’ın parmak izi sensörünü, okuma süresini hızlandırmak, yanlış red hatasını azaltmak ve mobil ödemede güvenliği attırmak gibi birkaç küçük iyileştirme ile birlikte yeni iPhone 6 modellerinde sunacağını iddia ediyor.

Bunların yanı sıra Apple’ın, yeni amiral gemisinde Qualcomm'un son MDM9x35 hücresel modem, mobil ödemeler için NFC çipi ve daha önce söylentilerde yer alan Beats kulaklıkları Phone 6 ile senkronize etmeye izin verebilecek Lightning konektörü özelliklerine yer vereceği iddia edildi. KAYNAK : İşte Apple iPhone 6 ile ilgili bazı ilginç söylentiler ve detaylar

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER