ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Temmuz 2014 Pazar 11:49

iPhone 6 ekranı zımparalandı

iPhone 6 ekranı zımparalandı

Apple iPhone 6'nın ekranına yine akıl almaz testler yapıldı.


Youtube’da yayınlanan son video Apple’ın iPhone 6 akıllı telefonunun ekranında safir cam kullandığı konusunda şüpheye düşürüyor. Daha önce gelen dayanıklılık testi videolarında, iPhone 6’ya ait olduğu iddia edilen safir ekrana bazı dayanıklılık testleri yapılmıştı.

Şimdi yeni gelen videoda ise sözde iPhone 6 ekranına zımparalama dahil yine bazı ilginç testler uygulandı. Zımparalanan ön panelde oldukça yoğun çizikler oluştu. Bu nedenle iPhone 6 ekranı safir camdan yapılmamış olabilir.

1405764252_9926-1887-140718-iphone6-cover-l.png

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, daha önce safir ekranın maliyeti nedeniyle şirketin bu ekranı sadece 5.5 inç Apple iPhone phablet modelinin 64GB versiyonunda kullanacağını söylemişti. Safir cam göreceli sertlik Mohs ölçeğine göre 9 puan dereceli sert bir malzeme ile çizilebilir. Videoda yapılan testlerde iPhone 6 ekranının kolay çizilmesi akıllara Apple’ın safir cam kullanmadığı geliyor. Bu durumda Ming-Chi Kuo’nun tespiti doğru olabilir. Başka bir olasılık ise Apple aslında safir cam kullanmayacak ve test edilen iPhone 5 ekranı sahte olma ihtimali.

 

 

 ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER